Suitsetav ravim

Suitsetamisest loobumine pole lihtne ülesanne. Probleemi põhjustab asjaolu, et tubaka peamine koostisosa - nikotiin - on psühhoaktiivne aine ja põhjustab suitsetajatel sõltuvust. Enamik suitsetajaid soovib sõltuvusest loobuda. See vajadus tekib pärast terviseprobleemide tekkimist. Kuid kõik iseseisvad katsed suitsetamisest loobuda on enamasti ebaõnnestunud. Eriti nende seas, kellel on pikk suitsetamise ajalugu. Suitsetajad püüavad koduse meditsiini abil sõltuvusest vabaneda, võtavad suitsetamis tablette. Kirg osutub siiski tugevamaks kui nende soov.

suitsetamistablette

Mida selles olukorras teha? On ainult üks väljapääs - on vaja kasutada professionaalide osalemist. Narkoloogiakeskus pakub kvalifitseeritud ja tõhusat abi tubakasõltuvusega inimestele. Samal ajal kasutame narkootikumide, psühhoteraapia ja suitsetamise hüpnoose. Kõigi arstide soovituste järgimine annab suurepärase tulemuse ja positiivse prognoosi.

Suitsetamise kahju

Maailma Terviseorganisatsioon teatab: igal aastal sureb maailmas tubaka kuritarvitamise tagajärjel 6 miljonit inimest. Pealegi on neist 10% mittesuitsetajad (passiivsed suitsetajad) - inimesed, kes on sunnitud hingama nende kõrval suitsetavate suitsu. Statistika järgi on maa peal umbes miljard suitsetajat.

Selle sõltuvuse levimus on põhjustatud:

 • nikotiini sisaldavate toodete tasuta müük;
 • juurdepääs tubakatoodete ostmisele lastele ja noorukitele;
 • ilmsed ja varjatud (filmides, raamatutes) reklaamikampaaniad, sigarettide, sigarite ja muud tüüpi tubaka müügi suurendamine.
neiu näitab suitsetamise kahjulikkust

Kui tubakasuits siseneb kehasse:

 • Mõjutatud on bronhid ja kopsukude. Patsiendil tekib krooniline bronhiit, südame isheemiatõbi.
 • Aja jooksul võivad hingamissüsteemi hävinud koed põhjustada pahaloomuliste protsesside arengut mitte ainult neis, vaid ka suu, kõri, mao ja muude elundite limaskestas.
 • Nikotiin põhjustab väikeste arterite püsivat kitsendamist. Varem või hiljem viib see patoloogiline spasm kudedes vereringe peatumiseni. Patsiendil tekib "suitsetaja haigus" - endarteriidi hävitamine, mis viib jäsemete gangreeni ja nende amputatsioonini.
 • Veenides tekivad verehüübed, tromboflebiit ja selle tüsistused: suurte anumate trombemboolia (ummistus), mis võib põhjustada surma.

Kõrvaldusmeetodid ja suitsetamisviisid

Tubakasõltuvusest vabanemiseks on vajalik patsiendi väljendatud soov. Parem on suitsetamine kohe maha jätta. Mõned patsiendid proovivad minna, vähendades suitsetatavate sigarettide arvu. Enamasti on see vale tee, mis toob kaasa suurema atraktiivsuse ja vastupidise efekti.

mees on suitsetamisest haige

Miks on inimesel raske suitsetamisest loobuda? Süüdlane on omamoodi karskus - "nikotiini ärajätmine", mis tuleneb järgmise sigareti keeldumisest.

Seda väljendatakse:

 • Sisemine ebamugavus.
 • Närvilisus ja ärrituvus, peavalu.
 • Kahvatu nahk ja higistamine.
 • Külmavärinad.
 • Valulikud aistingud südame piirkonnas, südame löögisageduse suurenemine.
 • Vererõhu muutused.
 • Soolehaigused ja söögiisu vähenemine.
 • Unehäired.

Tühistamiskaebuste intensiivsus suureneb 5-7 päeva jooksul, saavutab maksimumi ja hakkab järk-järgult vähenema.

Sel perioodil on vaja pakkuda patsiendile meditsiinilist ja psühholoogilist tuge. Abi leevendab neid sümptomeid ja suurendab oluliselt positiivse tulemuse võimalust.

Praktikas kasutavad narkoloogid suitsetamiseks järgmisi meetodeid, ravimeid ja ravimeid:

nikotiiniplaaster suitsetamiseks
 • Nikotiini asendusravi. Nende koostises nikotiini sisaldavate ravimite väljakirjutamine aitab leevendada võõrutuskaebusi ja võimaldab patsiendil keskenduda vaimsest sõltuvusest vabanemisele. Selle rühma ravimite hulka kuuluvad spetsiaalsed närimiskummid, pastillid, kommid, plaastrid, aerosoolid, tabletid. Need on patenteeritud ja neil on erinevad nimed. Nende vastuvõtt küllastab keha väheneva mustriga nikotiiniga ja võimaldab teil järk-järgult eemaldada kaebused füüsilise sõltuvuse kohta.
 • Nikotiiniretseptori agonistid. Suitsetamispillid vähendavad isu ja leevendavad võõrutusnähte. Ravimit kasutatakse vastavalt raviarsti määratud spetsiaalsele skeemile. Vaatamata heale efektile on seda raskete kõrvaltoimete tõttu piiratud.
 • Antidepressandid, mis sisaldavad bupropiooni ja nortriptüliini. Lisaks depressiooni leevendamise põhitegevusele suudavad nad nikotiinisõltuvust alla suruda.
 • Hüpertensiivsed ravimid. Klonidiin leevendab lisaks vererõhu langetamisele ka isusid.

Viimasel ajal töötatakse välja spetsiifiline vaktsiinilaadne aine (suitsetamise löök), mis on mõeldud inimese kiireks suitsetamisest ja selle tagajärgedest päästmiseks.

Kuidas suitsetamisest loobuda hüpnoosi abil

suitsetamise hüpnoteraapia

Hüpnootilise soovituse praktika põhineb vaimse sõltuvuse allasurumisel. Hüpnoteraapia võimaldab teil eemaldada domineerivad patoloogilised refleksid, tekitada vastumeelsust tubakasuitsu lõhna, sigarettide tüübi vastu. Hüpnoterapeut, hävitades valusad ideed ja harjumused, asendab need tervisliku eluviisi seadetega.

Hüpnoosiga suitsetamisest loobumine nõuab mitu seanssi. Kui suitsetajal on pikk ajalugu ja füüsiline isu, määratakse talle lisaks ravimitoetus. Sümptomaatiliste ja suitsetamisravimite abil eemaldatakse ärrituvus, normaliseeritakse vererõhk ja kõrvaldatakse muud nikotiini ärajätmise ilmingud.

Hüpnoosi abil suitsetamisest loobumiseks ei pea te arsti takistama, vaid teda aitama. Selleks peate kõigepealt häälestuma tervenemisele. Siis annab see meetod maksimaalse tulemuse.

Narkokeskuses kasutatakse peamiste ja täiendavate meetoditena järgmist:suitsetamise laserravi protseduur
 • Laserravi.
 • Nõelravi.
 • Ksenoonravi.

Raviprotsessi ajal peaksid patsiendid hoiduma alkohoolsete jookide, kange tee, kohvi, praetud ja vürtsikate toitude võtmisest. Füüsiline aktiivsus, värskes õhus viibimine soodustab taastumist. Peaksite hoiduma tugevatest kogemustest.

Kuidas suitsetamisest loobumine mõjutab tervist

Tubakasuitsu organismi sissevõtmise lõpetamise taustal toimub järgmine:

 • Vererõhu normaliseerimine, toksilise tahhükardia kadumine.
 • Süsinikmonooksiidi kontsentratsiooni vähendamine veres normaalsele tasemele.
 • Vere reoloogiliste omaduste ja viskoossuse parandamine.
 • Hingamissüsteemi funktsioonide normaliseerimine.
 • Suitsetaja bronhiidi kadumine ja sellega seotud köha hingamisteede limaskestade normaalse struktuuri taastamise tõttu.
 • Südame isheemiatõve riski vähendamine 2 korda 1 aasta jooksul pärast suitsetamisest loobumist.

Müokardiinfarkti ja insuldi tõenäosuse vähendamine.

Sihtorganite (kopsud, kõri, pankreas) onkoloogilise patoloogia tekkimise riski vähendamine.

Suitsetamisest loobujad suurendavad füüsilise ja vaimse stressi järel taastumist. Meestel potentsi aja jooksul suureneb. Naistel paraneb viljakus. Elukvaliteet on jõudmas kõrgemale tasemele.

narkoloog määrab suitsetamise ravikuuri

Kui teil on tervislik eluviis, kuid samal ajal ei õnnestunud sigarettidest iseseisvalt loobuda, ärge heituge. Keskuse narkoloogid valivad teie jaoks suitsetamiseks kõige tõhusamad ravimid ja teevad kõik võimaliku, et teie nikotiinisõltuvusest kiiresti ja tõhusalt vabaneda.