Kas paastu ajal on võimalik suitsetada ja kuidas enne paastu maha jätta

Paastumise ajal suitsetamine ei tohiks olla sama mis elus. See on aga harjumus, millel on liiga palju usklikke. Nad loobusid suitsetamisest lühikeseks ajaks, püha perioodil, ja alustasid siis uuesti.

küünlad kirikus ja suitsetamine paastuajal

Preestrite arvamus: kas paastu ajal on võimalik suitsetada?

Püha nelikümmend päev on aeg enne lihavõttepühi, mis on tingitud toidu tarbimise piiramisest, ja selle välimus on rangelt klassifitseeritud. Lisaks on sel perioodil vaja järgida Jumala seadusi erilise jõuga, ignoreerides patte. Suitsetamine on üks neist.

Suitsetamine on patt, sest arvatakse, et tubakas rüvetab keha, Püha Vaimu templi. Kui suitsetaja näitab teistele halba eeskuju, süvendab see patu jõudu, sest ühel päeval hakkab usklik vastutama nende eest, kes teda järgivad. Suitsetamine sõna otseses mõttes orjastab, muutes teid harjumusest sõltuvusse. Raisatud raha aitaks abivajajaid.

Tähelepanu!Vaimulikud ütlevad: "Suitsetamine on keelatud mitte ainult paastuajal, vaid kogu elu. "

On üldteada, et see harjumus on hävitav. Kuigi paljud inimesed teevad seda jätkuvalt. Mõnikord tahavad inimesed siiralt loobuda, kuid aastakümnete pikkune "kogemus", sajad suitsupakid sigarette ei võimalda kellelgi sõltuvusest vabaneda. Kõik suitsetavad - usklikud, kristlased, moslemid, ateistid. Kuid see püha periood paneb inimese tõsiselt mõtlema, harjumusi, elupõhimõtteid ümber vaatama. Tähelepanuväärne on see, et mõned suitsetajad seovad selle nähtusega igavesti, teised - kui nad paastuvad, on teised piinatud.

Kuidas suitsetamisest loobuda enne paastu

Mitte igaüks ei järgi ranget paastumist, kuid kui usklik inimene otsustab, peab ta end prooviks ette valmistama.

Tähelepanu!Prooviks ei ole paastumine ise, vaid suitsetamisharjumus, mis mõnikord refleksidesse viiakse.

Kui usklik on valmis oma elu muutma, peaks ta relvastuma mitme õigeusu faktiga.

Suitsetamise tunnistamine patuks

Suitsetamise kiusatusele alistumine tähendab oma keha, hinge templi rüvetamist. Tasub mõista, et usklik ei taha tõenäoliselt teistele patu eeskuju näidata. Peate mõistma, et tema sugulased - ema, tütar, poeg - järgivad teda ühel päeval. Lisaks tuleks tunnistada: suitsetamine on kuri, see on patt Kõigevägevama, enda ja teiste vastu. Teadlikkus, ülestunnistus toob kaasa halastuse, õnnistuse, usklik saab vabaks.

sigaret ja suitsetamine paastu ajal

Suitsetamise käsitlemine patuna

Mõistes, et suitsetamine on patune, on usklik võimeline koheselt suitsetamisest loobuma. Kuid peate seda tegema sõna otseses mõttes korraga. On võimatu õigustada "ühte sigaretti" päevas, kui suitsetaja kasutas varem pakki. Peate kohe lõpetama, muidu kiusatusele alistumine võrdub tõsiasjaga, et kurjus on võitnud. On vaja kaevata südametunnistusele, tahtejõule.

Palve

Kui suitsetamisest loobute, peate palvetama. Paluda kõrgematelt jõududelt abi nii keerulises otsuses. Palvetada, isegi nõuda, et Jumal sellise sammu heaks kiidaks, kuna ta teab, „millest" inimene on tehtud, kui raske tal mõnikord on.

Harjumus

Suitsetamine on suur sõltuvus, tugev harjumus. Suitsetaja arendab aastaid reflekse, et taskust sigarette otsida, sisse hingata. Kõik see tuleb välja vahetada, asendada. Sigaretipaki asemel kandke närimiskummi, iirist.

Rituaal, kuidas suitsetamisest loobuda enne paastu

Ülestõusmispühade viimasel päeval peetakse spetsiaalset rituaali, mis aitab kaotada suitsetamisharjumuse elu lõpuni. Puhta esmaspäeva eel, paastuaja esimesel päeval, peate enne magamaminekut panema öökapile paki ilma sigarettideta. Seejärel võtavad nad paberitüki, kuhu kirjutavad käsitsi: "Nüüdsest olen ma mittesuitsetaja. "Nad panid selle pakendile. Lõpuks peate võtma tulemasina, vabastama sellest gaasi või asendama selle tühja tikutoaga, asetama lehe peale.

Hommikul tuleb leht põletada, ülejäänud tuleb ära visata. Rituaal lubab - hommikul suitsetamise soov kuivab praktiliselt kokku. Vähemalt on see tolerantne, seega on üsna lihtne sellele mitte alla anda.

Rituaali kehtivaks nimetamiseks on mitmeid konkreetseid põhjuseid:

  1. Noor kuu. Lihavõttepühad ei ole seotud kindla kuupäevaga. Seda tähistatakse kuu asukoha põhjal, nimelt pärast esimest täiskuud kevadel, kui on saabunud pööripäev. Paastumine algab 40 päeva enne lihavõtteid, langedes noorele kuule ja see on soodne periood halbadest harjumustest vabanemiseks.
  2. Usk. Niinimetatud kristlik egregor aitab usklikul paastuperioodil raskustest üle saada, soodustab puhastumist - vaimset, füüsilist, - annab jõudu, energiat.
  3. Maagia. Eriline mõju on rituaali koostisel, kui väide, et usklik on juba mittesuitsetaja, on igast küljest tühja pakikese, tulemasina (kasti) poolt "surutud".
paastumise ajal suitsetamine keelatud

Mida teha, kui see ei tööta

Mõned usklikud järgivad harjumust suure häbiga, kuid nad ei saa ennast aidata. Tavaliselt õnnestub neil paastu ajal suitsetamisest loobuda, kuid siis hakkavad nad uuesti tegelema, pidades end samal ajal nõrga tahtega. Aga selles pole midagi häbiväärset, tuleb lihtsalt leida mõttekaaslasi, olla enda vastu aus, usaldada usku, mis kindlasti aitab nii keerulises küsimuses.

Kas suitsetaja peaks paastuma

Inimesed, kes ei suuda enne paastumist suitsetamisest loobuda, soovivad tugeva sooviga jõudu sel perioodil mitte alla anda. Hiljem hakkavad nad aga uuesti suitsetama. Kuigi paastuaeg võib olla suur samm selle halva harjumuse igaveseks lõpetamiseks.

Järeldus

Paastuajal on suitsetamine keelatud. Seetõttu on vaja harjumusest eelnevalt loobuda, kasutades erinevaid meetodeid. Näiteks aitab motivatsioon pere ja sõprade näol - nende pärast on usklik valmis suitsetamisest loobuma. Appi tuleb ka usk - rida ütlusi Piiblist, mis aitavad usklikul lõpetada harjumuse järgimine. Lõpuks on võimalus suitsetamisest kiiresti loobuda - pöörduda lihtsa vandenõu poole, mida soosib kuutsükkel, soovituslikkus, usk.