Kuidas iseseisvalt suitsetamisest loobuda, kui tahtejõudu pole?

Sigarettidest keeldumine

Statistika kohaselt soovib 70% suitsetajatest kiiresti oma "pahast harjumusest" igaveseks vabaneda. Neist umbes 80% on seda juba proovinud. Mõni suutis ise suitsetamise maha jätta. Kuid miks ei õnnestu kõigil loobuda oma sõltuvusest sigarettidest? Vaatame probleemi selle tekkimisest kuni selle lahenduseni, et teada saada, mis takistab meil terviserajale asumist ja kuidas sellega toime tulla.

See tööstus koos alkohoolsete jookide tööstusega on üks kõige kasumlikumaid tööstusharusid maailmas. Täna on spetsialistide abiga kodeerimine väga nõutud. Ja mitte ainult suitsetamisest.

Miks on raske ise suitsetamisest loobuda?

Igal suitsetajal on oma põhjused, miks sigaretid on saanud tema elu osaks. Enamik hakkab suitsetama noorukieas, tavaliselt selleks, et ühineda uue ettevõttega, saada "omadeks". Teismelised ja noored usuvad, et sigaret toob endaga kaasa nalja, sõprust, mõistmist. Kuid see kannab ainult nikotiinisõltuvust.

Inimene jätkab sigarettide ostmist ega arva, et see oleks kahjulik. Milleks? Lõppude lõpuks mängib tubakasuits juba närvisüsteemi ergutaja rolli. Nikotiin toimib rahustina, rahustab, lõdvestab. Kuid "eufooria" seisund on ajutine ja see ei aita üldse närvipinget tekitanud probleeme lahendada.

On inimesi, kes suitsetavad igavusest. Nad ei tea, mida endaga peale hakata, oodates bussipeatuses sõidukeid, kui sõbraga vestelda. Tapes aega sigareti järele, tapavad nad end nikotiini ja tubakasuitsus sisalduvate mürkidega.

Mõne aja pärast tekib suitsetajal iseloomulik köha ja südameprobleemid. Ja see sunnib mõnda mõtlema, kuidas suitsetamisest kiiresti ise loobuda. Kuid nikotiin on nende elus juba kindlalt oma koha võtnud. Keha on unustanud, kuidas ilma selleta hakkama saab ja iga päev nõuab järjest rohkem uut annust. See on nikotiinisõltuvus.

Suitsupausid tööpäeva jooksul

Kuidas loobuda igavesest suitsetamisest ja mitte uuesti "halva harjumuse" juurde naasta?

Tundub, et suitsetaja saab ise aru oma tervisele sigarettidega tekitatavast kahjust, otsustab teadlikult "halvast harjumusest" igavesti loobuda . . . Kuid mõne aja pärast naaseb ta selle juurde uuesti. Kas on siis reaalne ise suitsetamisest loobuda? Jah, kuid ainult siis, kui vaatate sügavamalt sõltuvuse tekkemehhanismi.

Suitsetamine on rituaal, kui lisate tassile kohvile sigaretti, käite tööpäeva jooksul suitsupausidel väljas, hingate pärast õhtusööki sisse. Seetõttu peate ise suitsetamisest loobumiseks mõistma selliste rituaalide olemasolu ja neist lahti saama.

Sigarette kasutatakse ka stressi ja ärevuse vastu. Kuidas suitsetamisest iseseisvalt loobuda, kui tubakas aitab raskustes ja raskustes toime tulla? See on illusioon. Kõik, mida nikotiin teeb, on see, et panete sigarettidele raha kulutama ja kahjustate teie tervist. "Halb harjumus" ei lahenda teie probleeme tööl, ei aita parandada peresuhteid. See ei muuda teid enesekindlamaks ja edukamaks.

Kust sa alustad? Kuidas kodus suitsetamisest loobuda? Kõigepealt mõistke, et peate oma elu probleemide ja hädadega eraldama teisest võimsast probleemist - sõltuvusest nikotiinist, mis tekitab inimese elus täiendavat stressi.

Kuidas ise suitsetamisest loobuda

Motivatsioon ise sigarettide suitsetamisest loobuda

Vastake ausalt kolmele küsimusele:

 • Kas soovite oma elu lõpuni suitsetada?
 • Miks soovite iseseisvalt suitsetamisest loobuda?
 • Mis muutub teie elus pärast suitsetamisest loobumist?

Esimesed kaks pole tavaliselt probleemsed. Inimene saab aru, et suitsetamine on tema tervisele kahjulik, ning on oma tervise parandamiseks ja paremaks muutmiseks valmis sigarettidest igaveseks loobuma. Kuid mitte kõik ei saa aru, mida oodata pärast seda, kui ta suutis ise suitsetamise maha jätta. Mida tavaliselt tuuakse näiteks:

 • vererõhk normaliseerub 30 minuti pärast;
 • 12 tunni pärast saavad rakud normaalse hapnikuosa;
 • päeva jooksul normaliseerub südame ja aju hapnikuvarustus;
 • 4. päeval taastub maitse ja lõhna heledus;
 • 5 päeva pärast kaob halb hingeõhk;
 • nädala pärast omandab nägu normaalse tervisliku tooni;
 • kuu jooksul lakkab peavalu, peapööritus, köha ja õhupuudus kaovad;
 • aasta pärast väheneb insuldioht 2 korda;
 • 5 aasta pärast väheneb kopsuvähi tõenäosus 5 korda.

Kuid see kõik ei vasta tõele. Juba järgmisel päeval tunnete oma kehas positiivseid muutusi! Kui sellest aru saate, olete üllatunud, kui lihtne on tegelikult suitsetamisest loobuda. Allen Carri meetod on seda tõestanud - tuhanded inimesed on selle probleemiga lõplikult tegelenud.

Kuidas saab poiss või neiu kodus suitsetamisest loobuda koos ravimitega?

Farmakoloogilised ained on nõutavad ja saadaval, sest inimesed loodavad jätkuvalt "võlupille". Apteegid pakuvad teie (või enda) suitsetamisest loobumiseks järgmist.

 1. Tabletid. Nad asendavad nikotiini, stimuleerides ajus samu retseptoreid. Arvatakse, et see aitab sigarettidest loobuda. Kuid tegelikult asendatakse ainult nikotiini "toimetamisteenus" kehasse. Või teisisõnu tekitavad need "üledoosi" efekti, mis muidugi aitab sigarette suhu mitte panna.
 2. Näts. Sisaldab nikotiini ja toimib sarnaselt tablettidele, viies kehasse kiiresti psühhostimuleeriva aine, säilitades samas sõltuvuse.
 3. Patch. Nagu tootjad ütlevad, aitab see ise suitsetamisest loobuda, sest suitsetatud sigarettide arv väheneb. Plaaster sisaldab ka nikotiini.
 4. E-Sigs. Nikotiin satub kehasse sissehingamise teel. Need on samad sigaretid, ainult elektroonilised. Nikotiinisõltuvus püsib.
Alternatiiv sigarettidele

Rahvapärased meetodid, kuidas ise suitsetamisest loobuda

"Halva harjumuse" tagasilükkamist võivad toetada mõned rahvapärased abinõud. Reeglina aitavad võõrutusmeetmed suitsetamisest iseseisvalt loobuda, mis vabastab keha kogunenud toksiinidest ja toksiinidest. Sel eesmärgil võite võtta kaera, hirssi, rukki keetmise. Võite kasutada ka ravimtaimede keetmist: plantain, nõges, calamus, ehhinatsea, naistepuna.

Kui soovite suitsetada, võite suud soolveega loputada. Või närige tavalist närimiskummi, imege pulgakommi, sööge päevalilleseemneid.

Neile, kes on otsustanud iseseisvalt igaveseks suitsetamisest loobuda, on kasulikud järgmised näpunäited:

 • ärge kartke tegeleda probleemidega, mis põhjustavad ärevust, ärevust. Kui inimene loobub suitsetamisest, taastub tema keha. Jõudu ja energiat on rohkem, mis võimaldab teil mis tahes probleemi lahendada;
 • ära muuda midagi lihtsalt sellepärast, et suitsetamisest loobud. Muutke ühel põhjusel - soovite seda;
 • suheldes suitsetavate sõpradega pole vaja piirduda kohvi või alkoholiga;
 • pidage meeles, et esimestel päevadel annab nikotiininälg tunda. See avaldub normaalse näljana. Seega, et vältida kaalutõusuga seotud riske, ärge suupisteid söögikordade vahel;
 • pidage meeles, et kui suitsetamisest loobute, võõrutab mitte ainult keha, vaid ka aju. Seetõttu ärge laske end "hullumeelsetest" mõtetest hirmutada. See on normaalne protsess, need mõtted kaovad peagi.
Psühholoogiline sõltuvus nikotiinist

Kuidas toime tulla füüsilise ja psühholoogilise sõltuvusega?

Mis päevast alates loobub tüdruk või kutt ise suitsetamisest? Iga aeg saab, peamine on teha kindel otsus. Esimestel päevadel annab füüsiline sõltuvus endast märku, kui tavalistel eluhetkedel ilmuvad mõtted sigaretti süütama. Võib-olla ilmneb see väikesest pingest, mõnest ebamugavusest. Kuid varsti taanduvad kõik sümptomid. Kuid ühel tingimusel: kui samal ajal ületate psühholoogilise sõltuvuse nikotiinist.

Selleks, et poiss või tüdruk saaks ise suitsetamise maha jätta, peate lahti saama psühholoogilistest põhjustest, mis viisid selle "halva harjumuseni". Mõistke, et sigaret on täiesti kasutu, nii et te ei pea loobuma tavapärastest sigarettidega seotud rituaalidest ja ärge proovige otsida nikotiinile asendajat. Allen Carri raamat aitab toime tulla suitsetajate motiividega ja raskustega, mis neid suitsetamisest loobumise ootuses ootavad.

Kümme nõuannet suitsetamisest loobumiseks

Kümme nõuannet suitsetamisest loobumiseks lihtsalt ja jäädavalt

 1. Vaadake sigarettidest loobumist kui hindamatut kingitust endale. Annate endale tervislikuma ja pikema elu.
 2. Ärge mõelge nikotiinist loobumisele kui suurele kaotusele. Sa vabaned prügist kahjulikest ja mittevajalikest.
 3. Jätke suitsetamine iseendale. Mitte naise / mehe ultimaatumi tõttu, mitte sugulaste palvel, mitte ettevõtte jaoks. Teete seda ainult enda jaoks.
 4. Valmistage enda abistamiseks ette motiveerivad materjalid. Pidage alati meeles, miks suitsetamine segas teie elu, miks see häiris teid. Ja rõõmustage seda meenutades iga kord, et nüüd ei ole.
 5. Ärge laske end petta, et see pole teie elus parim aeg suitsetamisest loobumiseks. Alati tuleb ette raskusi, alati on probleeme ja lahendatavaid ülesandeid. Sigaretid ei lahenda eluprobleeme.
 6. Ärge kartke kaalus juurde võtta. Kui te ei asenda sigarette toiduga, vaid lahendate psühholoogilised probleemid, mis viisid suitsetamiseni, ei saa te sellest liiga palju.
 7. Ärge piirake ennast suitsetajatega suhtlemisel, kõndige, lõdvestuge. Ja jälgige suitsetavaid inimesi. Nad pole õnnelikud mitte sellepärast, et nad suitsetaksid, vaid sellepärast, et nad puhkavad.
 8. Ärge jätke sööki vahele. Suitsetamissoov võib varjata tavalist nälga.
 9. Ärge pingutage ennast vaimselt ja füüsiliselt. See põhjustab ärritust ja vajadust stimuleerida kesknärvisüsteemi ning olete harjunud seda tegema nikotiini abil.

Keha puhastamise kiirendamiseks sigarettide suitsetamisest kogunenud mürgist proovige juua rohkem vedelikke. Suupõletiku leevendamiseks loputage seda söögisooda lahusega. Spetsiaalne kliimarežiim ruumis aitab röga eritumist kiirendada: õhutemperatuur - kuni 22 ° C, niiskus - 50%.

Tüdruk ja poiss, kes loobusid suitsetamisest

Kuidas tüdruku või poisi suitsetamisest loobuda üksi ja igavesti?

Kõik ei saa kohe sigarette võtta ja neist loobuda. Kuid selles pole midagi halba. Liikuge oma eesmärgi poole vähemalt väikeste sammudega. Ja kindlasti jõuate selleni, erinevalt neist, kes loobusid pärast esimest ebaõnnestunud katset suitsetamisest loobuda.