Suitsetamine elamu sissepääsus ja trepikodades

Kas elamute kõrghoonete trepil on suitsetamine lubatud? Sarnased küsimused ei kerki mitte ainult suitsetajatelt, vaid ka naabritelt, kes on sigarettide suitsetamise vastu üldiselt.

Föderaalseadus "Kodanike tervise kaitse kohta" keelab tubaka suitsetamise kõigis avalikes kohtades. Valitsus tegi siiski mõned seadusemuudatused. Muudatused sätestavad, et suitsetajatel on keelatud suitsetada sigarette korrusmajade sissepääsudes.

Tubakavastase seaduse sätted

Kas elumajade sissepääsudes ja liftides on suitsetamine lubatud? Föderaalseadus, millega kehtestatakse avalikes kohtades tubakavastane keeld, on mõeldud mittesuitsetajate õiguste kaitsmiseks. Sigareti leviv tubakasuits avaldab negatiivset mõju ümbritsevate inimeste tervisele, kellel pole nikotiinitarbimist.

Kodanike kaitsmiseks ebameeldiva sigaretisuitsu eest võtsid saadikud peaaegu ühehäälselt vastu uue tubakavastase seaduse. Mis oli seadusandluse põhjus, miks otsustati nii kiiresti keelata tubakatoodete kasutamine avalikes kohtades?

suitsetamine koridoris

Tubakavastase tegevuse tõuke andis jahmatav statistika:

 • Üle 40% inimestest riigis kannatab nikotiinisõltuvuse käes;
 • Ligikaudu 400 000 kodanikku sureb igal aastal onkoloogiliste ja muude suitsetamisharjumusest tingitud vaevuste tõttu;
 • Tubakasuits mõjutab negatiivselt nn passiivsete suitsetajate keha ja kutsub esile vähkkasvajaid.

Ülaltoodud põhjused ajendasid tervishoiuministeeriumi esitama tubakavastase seaduseelnõu, mis keelaks suitsetamise vähemalt avalikes kohtades, mis sisaldas:

 1. ülikoolid ja koolid;
 2. laste- ja spordiväljakud;
 3. kohvikud ja hotellid;
 4. lennujaamad ja raudteejaamad;
 5. platvormid ja parklad;
 6. valitsusasutused ja haiglad;
 7. õhu- ja maatransport;
 8. kaubandus- ja majapidamisettevõtted;
 9. tööpiirkonnad ja transpordi peatuskohad;
 10. meresadamad ja rongid.

Loomulikult peab iga raske suitsetaja suitsetamiseks sobivate keelatud kohtade nimekirja üsna suureks. Sel põhjusel lubavad nad mõnikord ikkagi seadust rikkuda ja tegutsevad ebaseaduslikult. Selle eest karistatakse neid hiljem administratiivselt.

Kas elamus on suitsetamine lubatud

Uus suitsetamisvastane seadus avalikes kohtades keelab sigarettide suitsetamise korrusmajade sissepääsudes. Sissepääs on kinnine ruum, kus puudub ventilatsioonisüsteem. Seetõttu on tubakavastane keeld levinud ka siin.

suitsetamine trepikojas

Nikotiinisõltuvuseta kodanike tervise hoidmiseks on tubakavastases seaduses kindlaks määratud järgmised kohad elumajades, kus sigarettide kasutamine on rangelt keelatud. Niisiis, te ei saa suitsetada:

 1. liftides ja keldrites;
 2. trepikodades ja pööningutel;
 3. tehnilised ruumid ja koridorid.

Kui suitsetaja juhiseid ei täida, karistatakse teda rahatrahviga.

Seaduserikkujate vastutusele võtmiseks peaksite kirjutama õiguskaitseorganitele vastava avalduse. Kuid reeglist on erandeid. Trahvi sissepääsus suitsetamise eest ei maksta alati. Vaatamata tubakavastases seaduseelnõus sätestatule on seal suitsetamine teatud tingimuste täitmisel siiski lubatud.

Suitsetada võib, kui seal on spetsiaalselt suitsetamiseks ettenähtud kohad; paigaldatud ventilatsioon "suitsetamisruumidesse"; suitsetamisala vastab tuleohutuse nõuetele; Majapidamiste kõrghoonete elanikud nõustusid majja "suitsetamisruumi" ilmumisega. Kõik muud suitsetaja juhtumid on majas tubakavastase keelu rikkumise eest karistatavad. Kui rikkuja süü on tõendatud, määratakse talle rahatrahv.

Karistus sissepääsus suitsetamise eest

Milliseid sanktsioone saab õigusrikkujalt sisse nõuda suitsetamisvastase seaduse rikkumise eest kõrghoone sissepääsu juures?

Seadus näeb suitsetamise eest ette üsna range ja karmi trahvi:

 • maandumisel;
 • mänguväljakute kõrval;
 • alla 18-aastaste kaasamise eest;
 • kui tubakatooteid pakuvad lastele nende vanemad/eestkostjad/.

Kuidas karistada sigaretisuitsetajat elumaja sissepääsus? Kui inimene ei ole kuulanud teie tungivat palvet tubakat mitte kuritarvitada, siis:

 1. tee video või kaamera, kuidas kurjategija vales kohas suitsetab;
 2. kirjutage politseisse avaldus ja esitage video- ja fototõendid, mis kinnitavad teie väidete õigsust;
 3. leidke vähemalt 2 tunnistajat, kes kinnitavad teie süüdistuste õigsust ja tõendite autentsust.

Nendest meetmetest piisab, et hooletu naaber saaks suitsetamisvastase seaduse ja hostelireeglite eiramise eest karistada.