Pillid suitsetamise vastu

suitsetamise pillid

Suitsetamine põhjustab väga tugevat psühholoogilist ja füsioloogilist sõltuvust. Halvast harjumusest vabanemiseks peavad inimesed pingutama nii palju kui võimalik. Kõik ei saa kiidelda tugeva iseloomuga, mistõttu statistika järgi jätab suitsetamise maha üks kümnest proovinutest. Inimestele, kellel pole piisavalt tahtejõudu, tuleb appi farmakoloogia. Suitsetamispillid on tõhus viis aidata inimest, kes otsustab nikotiinisõltuvusest vabaneda.

Kuigi suitsetamisvastased pillid on kõige populaarsemad nende seas, kes loobuvad halvast harjumusest, on täna riigi farmakoloogilisel turul palju muid ravimeid, mis aitavad sigarettidest igaveseks loobuda. Milline tehnika on patsiendi jaoks kõige tõhusam, otsustab arst täieliku kliinilise ja laboratoorse läbivaatuse ning inimese individuaalsete omaduste põhjal. Oluline on mõista, et kõik ravimid toimivad erinevalt. Tabletid on kõige arvukam ja tõhusam tubakavastaste ravimite rühm.

Suitsetamisest loobumise toodete tüübid

Küsimus, kuidas narkootikumide abil suitsetamisest loobuda, huvitab paljusid. On mitmeid ravimeid, mille toime aitab oluliselt leevendada võõrutussündroomi suitsetamisest loobumisel.

Suitsetamisest loobumiseks kasutatakse tõhusaid meditsiinilisi vahendeid:

  • plaastrid,
  • kummi,
  • piisad,
  • pihustid,
  • tabletid.

Suitsetamisest loobumiseks saab igaüks valida endale sobivaima ravimivormi, kuid kõige populaarsemad on suitsetamisvastased pillid. Tablettide abil saate suitsetaja kehale diferentseeritud efekti, mis võimaldab edukamalt võidelda halva harjumusega.

Konkreetse suitsetamisvastase ravimi valimisel on hädavajalik konsulteerida arstiga, milliseid pille on sel juhul kõige parem kasutada. On mitmeid vastunäidustusi, kõrvaltoimeid ja muid tegureid, millest lähtuvalt valitakse välja optimaalne ravivõimalus suitsetamisest loobumiseks.

suitsetamisvastased ravimid

Kasutuslihtsus, pikk säilivusaeg, täpselt arvutatud annus ja selged juhised on tablettidena kasutatavate suitsetamisvastaste ravimite populaarsuse oluline tegur.

Suitsetamispillide tüübid

Lisaks muudab seda tüüpi abi tõhusamaks võimalus valida konkreetsele inimesele sobivaim ravim. Sõltuvalt toimemehhanismist jagatakse suitsetamisest loobumise ravimid 3 rühma.

nikotiini sisaldav

Ravimi koostis sisaldab erinevaid alkaloide, mis põhjustavad organismis reaktsiooni, mis sarnaneb nikotiini võtmisega suitsetamise kaudu. Seega ei koge suitsetamisest loobunu füüsilist "võõranemist", kuid kiindumus nikotiini nendest ravimitest ei vähene. Nende abiga saab läbida harjumusest psühholoogilise loobumise perioodi, kuid hiljem tuleb ikkagi füsioloogilisel tasandil võõrutussündroomiga tegeleda.

Antidepressandid

Soovitatavad suitsetamisest loobumise ravimid mõjutavad ajuosasid ja vähendavad sigareti suitsetamisest saadavat naudingut. Lisaks on neil rahustav toime ja need vähendavad "äratõmbumise" ilmingute taset.

Ravimid, mis põhjustavad suitsetamise vastumeelsust

Ravimi toimeained seonduvad ajus otse samade retseptoritega nagu nikotiin, blokeerides selle võime tekitada seost suitsetamise ja naudingute vahel. Neid ravimeid kasutades hakkab inimene tundma vastumeelsust tubakalõhna ja sigaretisuitsu suhtes ning suitsetamiskatse võib viia okserefleksini.

Seega moodustub refleksi tasemel sõltuvuse tagasilükkamine.

Ärge heitke meelt

Vastasel juhul võivad kõik kõige tõhusamad ravimid olla jõuetud. Kuigi need annavad suitsetamisest loobumisel teatud positiivse tulemuse, on need hoiatavad ainult nii kaua, kuni ravikuur kestab. Tulevikus peab inimene iseseisvalt jätkama võitlust pikaajalise harjumuse vastu.

suitsetamisvastaste pillide võtmine

Ei tohiks alla anda, kui inimene mingil põhjusel ei suutnud vastu panna, ei suutnud mõne ravimi abil suitsetamist maha jätta, pärast ravi taastusid vanad nikotiiniharjumused uuesti. Väga sageli on selles süüdi keskkond – raske on end tagasi hoida, kui sõbrad ja sugulased jätkavad suitsetamist või – mis veelgi hullem – pakuvad hiljuti suitsetamisest loobunud inimesele sigaretti. Psühholoogiline sõltuvus ei jää pikka aega märkamatuks.

Peaksite ravikuuri kordama või arsti abiga eelistama uusi kasutatud vahendeid.

Korduv ravikuur annab alati püsivama efekti. Suurema efektiivsuse saavutamiseks võib suitsetamisest loobumise ravimite võtmist kombineerida teiste meetoditega: kodeerimine, nõelravi, psühhoterapeudi abi, kuulus Allen Carri raamat. Kõik need fondid on juba aidanud miljoneid inimesi, mis tähendab, et varem või hiljem suudab iga sihikindel inimene soovitud tulemuse saavutada.