Allen Carri näpunäited suitsetamisest loobumiseks

allen carr raamatu autor lihtne viis suitsetamisest loobuda

Allen Carr on rahvusvaheliselt tuntud inglise keeles enimmüüdud autor suitsetamisest loobumise kohta. Tänu oma raamatutele avas ta palju kliinikuid, mis aitavad sellest negatiivsest harjumusest võimalikult kiiresti vabaneda.

Allen Carr on üks maailma häälekamaid suitsetamisvastaseid võitlejaid, kes on selles püüdluses oma moraalsetele põhimõtetele tuginedes edu saavutanud.

Ta lõi ainulaadse suitsetamisvastase filosoofia, mis aitab paljusid kaasaegseid inimesi.

Allen Carri meetodi toimimise mõistmiseks tasub süveneda selle põhimõtetesse, mida ta kirjeldab raamatus "Tõhus viis suitsetamisest loobumiseks".

Allen Carri meetodi tegevus

sigarettidest loobumine Allen Carri raamatu põhjal

Autor usub, et kõigi hädade põhjus on psühholoogiline hirm suitsetamisest loobumise ees. Selle hirmu mõjul tapab suitsetaja end jätkuvalt nikotiiniga, tundes illusiooni tõelisest naudingust sigarettidest.

Suitsetamisest saadav nauding pole midagi muud kui enesepettus, mis toimib moraalse õigustusena suitsetajale meditsiiniliste andmete ees tubaka ja tema enda ohtlikkuse kohta.

Carr nõuab oma raamatus selgelt, et suitsetamisest pole rõõmu.

Suitsetamine on sama narkomaania, kus üks sigaret asendab võõrutusnähtude leevendamiseks teist. See tähendab, et mittesuitsetajal pole vaja saavutada füüsilise ja moraalse rahulolu seisundit, mille poole suitsetaja teise sigareti süütamise nimel pürgib. Mittesuitsetaja on juba normaalses seisundis, mida suitsetaja üritab saavutada.

Võõrutusnähtude põhjus peitub sigaretist loobumise hirmus ja kahtluses. Kui ületate hirmu ja kahtlused sõltuvuses, siis ei ole võõrutusnähud hirmutavad.

Nii toimib suitsetamine Allen Carri kliinikutes kohustusliku arstiretseptina kahtluste ja hirmu hävitamiseks, teadlikkuseks nende tähtsusetust.

Suitsetamisest loobumise meetodi järgmine alus on arusaamine nikotiinilõksu seadme mehhanismist ja põhimõtetest, kuhu suitsetaja ise sisse ajab. Ta usub, et sigarettidest loobumine toob talle kannatusi ja ta ei saa elada ilma nikotiinita. Mis on põhimõtteliselt vale uskumus, mis tekkis sigaretireklaami ja suitsetaja teadmatuse mõjul.

Huvitav punkt Allen Carri "suitsetamise keelamise filosoofia" kohta on väide, et tahtejõul pole mõtet suitsetamisest loobuda. Suitsetamisest loobumiseks pole seda lihtsalt vaja.

Ja arvestades ülalkirjeldatud seisukohta, töötab see väide tõesti ja annab tulemusi.

Allen Carri näpunäited sigarettidest loobumiseks

Tuginedes oma suitsetamise filosoofilisele hoiakule ja elukogemusele, mis aitas kuulsal inglise autoril suitsetamisest loobuda, annab ta mõningaid nõuandeid neile, kes selle halva harjumusega toime ei tule.

Esimene nõuanne on alati alustada iseendast ja ümbritseva maailma tajumisest. Reaalsus ja inimesed, kes on läheduses, on need, mis nad on, mis tähendab, et neid tuleks vastavalt tajuda, nagu nad tegelikult on.

Te ei tohiks endale seada ebareaalseid eesmärke, öelge, et praegu jätan suitsetamise maha ja kõik. See toob kaasa veel ühe sigarettide jaotuse. Reaalsuse õige tajumise korral on sigarettidest loobumise edu tagatud.

Teine näpunäide puudutab neid, kes peavad suitsetamist oma identiteedi ja isikliku stiili unikaalseks tunnuseks. See on levinud väärarusaam. Ümbruses on palju samu inimesi, kes üritavad suitsetada võimalikult tugevaid ja kalleimaid sigarette. Mis toob kaasa ebatervisliku raha raiskamise, üldise tervise halvenemise. Raha röövivad inimeselt välja arvukad tubakamagnaadid, kellele see harjumus kasulik on.

Lisaks ei tohi unustada, et tänapäevased sigaretid koosnevad sünteetilistest lisanditest, mis aitavad kaasa nendest lisaainetest sõltuvuse tekkimisest ravimites. Nii et suitsetamise soovi ei põhjusta absoluutselt nikotiin. Ja väikesed lapsed võtavad alati oma vanematelt eeskuju, nii et suitsetavad ema ja isa ei kajasta lapse käitumist parimal viisil.

Kolmas näpunäide kehtib neile, kes kardavad närvivapustust. Selle hirmu põhjustab asjaolu, et inimene kütab end ise üles, oodates pingsalt hetke, mil ta äkki suitsetada soovib. Seetõttu murdub ta nii füüsiliselt - sirutades sigaretti kui ka emotsionaalselt.

Ärge täitke oma mõtteid hirmuga, et sigarettideta pole midagi teha. Peame eemalduma hoiakust, et inimene peab ainult sigaretti süütama ja inimene laguneb. Kuigi see on väga arenenud, on selle põhjustanud süütunne, millega tuleb õppida toime tulema. Ja närvivapustuse korral kandke rahustit kaasas.

Viimane ja kõige olulisem näpunäide on kogu päeva enda positiivne stimuleerimine. See on väga lihtne ja seisneb selles, et kiusatuste vastu võitlemiseks peate end igal võimalikul moel stimuleerima, millest üks on suitsetamine.

Terve päeva jooksul peaksite mõtlema lähitulevikule ja selle helgetele väljavaadetele, ütlema endale julgustavaid sõnu, püüdma enesekontrolli ja õnne poole, astuma julgelt kiusatusse.

Igal hommikul peaksite alustama väikese lahutava teksti lugemisega, mis on stiimul sigarettidest loobumiseks.

Selle teksti saate koostada ise, juhindudes oma eluoludest, või võtta see Allen Carri raamatust "Tõhus viis suitsetamisest loobumiseks", nagu paljud teised näpunäited ja juhised tubakasõltuvusest vabanemiseks.