Tõhusad viisid suitsetamisest loobumiseks

Praeguseks on üsna palju erinevaid viise, mis aitavad teil suitsetamisest igaveseks loobuda. Sellega seoses on nikotiinisõltuvuse ravimeetodi valimine üsna lihtne. Küsimus on selles, kui tõhus see on. Sel juhul "töötavad" väga hästi ülevaated ühe või teise ravimeetodi kohta.

suitsetamisest loobuda

Mitte alati ei aita suitsetamisest loobuda ravimid. Paljud inimesed saavad nikotiinisõltuvusega ise toime. Peamiseks ülesandeks jääb samal ajal vastu panna kiusatusele ühel hetkel suitsetamise juurde tagasi pöörduda. Kuidas valida ainus viis suitsetamisest igaveseks loobumiseks? Enne mis tahes ravimeetodi eelistamist on väga oluline uurida nende kõigi põhiomadusi. Suitsetamisest loobumise viisid, mis sobivad ideaalselt kodutingimustesse, koosnevad mitmest põhipunktist. Esiteks on see psühholoogilise suhtumise ja valmisoleku tegur alustada uut tervislikku eluviisi, milles sigarettidel pole enam kohta.

Mida teha, kui soovite suitsetada?

Väärib märkimist, et olenemata sellest, millise nikotiinisõltuvuse ravimeetodi valite, peaks see ese olema teie elu peamine lahutamatu osa. Inimese teadlik soov suitsetamisest loobuda on pool edust. Järgmine samm on päevas tarbitavate sigarettide arvu vähendamine. Oma soovid on vaja range kontrolli alla võtta, mõte "ma ei suitseta" peab pidevalt peas olema.

Kui teil on soov suitsetada, peaksite läbi viima hetkeolukorra vaimse analüüsi. Suurepärane meetod sigarettidega seotud mõtete mahasurumiseks on spetsiaalsete nikotiiniplaastrite, närimiskummi ja kommide kasutamine. Lisaks võivad suitsetamisest loobuda sellised toiduained nagu puuviljad, seemned või näiteks peeneks hakitud köögiviljad. Peamine põhimõte on sel juhul monotoonne protsess, mis sarnaneb suitsetamisega.

10 viisi suitsetamisest loobumiseks

  1. Suitsetamisest loobumise meetod nikotiiniplaastrite ja närimiskummi abil. Nende vahendite abil võõrutas suitsetaja keha järk-järgult nikotiinisõltuvusest. Meetod sobib ideaalselt neile, kes on võtnud eesmärgiks iseseisvalt suitsetamisest loobuda, kuid nikotiini organismist väljutamise perioodi on üsna raske taluda. Selliste meetodite puuduseks on teatud aeg, mis kulub nüüd nikotiiniasendajatest endist võõrutamiseks.
  2. Hüpnoosi või kodeerimisega ravimeetod. See on võib-olla ainus viis, kuidas kiiresti ja lõplikult suitsetamisest loobuda, mis pole ametlikult heaks kiidetud. See ravimeetod hõlmab psühholoogilist vihjet suitsetajale suitsetamise vastumeelsusest. Sellisel juhul viiakse patsient sageli hüpnootilisse transi. Mõnel juhul ei ole pärast teatud arvu seansse võimalik suitsetamisest loobuda, siis on soovitatav ravikuuri korrata.
  3. Nõelravi (nõelravi) kui suitsetamise vastu võitlemise viis. Nagu teate, on see erinevate haiguste ravimeetod eksisteerinud pikka aega. See kehtib ka halbade haigusi põhjustavate harjumuste kohta. Torgates spetsiaalseid nõelu õigetesse kehapunktidesse, pärsib spetsialist seega patsiendis suitsetamishimu. Enamasti piisab suitsetamisest loobumiseks 1-5 seansist.
  4. Tõeline viis suitsetamisest loobumiseks on raske töö. Psühholoogide sõnul väheneb pidevas tööga seotud stressiseisundis päeva jooksul suitsetatud sigarettide arv märgatavalt. Seoses kõige tihedama graafikuga ei jää aega püsivateks suitsupauside tegemiseks. Suitsetamisest loobumise eesmärgi saavutamiseks aitab töökoht, kus suitsetamine on keelatud.
  5. Sport nikotiinisõltuvuse ravina. Inimestele, kes on harjunud aktiivse elustiiliga, sobib suurepäraselt meetod, mis asendab suitsetamise mõne spordialaga. Regulaarse ja mõõduka kehalise aktiivsuse abil tekib inimesel mõnutunne. See seisund muudab nikotiinisõltuvusega võitlemise palju lihtsamaks. Keskendudes spordile, saate suitsetamisest loobuda ilma uusi ravimeid kasutamata.
  6. Õuetegevus kui suurepärane viis nikotiinisõltuvusega võitlemiseks. Läbi džungli rännates, vallutamatu mäe tippu vallutades, süstaga sõites saad veeta mõnusa ja samas kasuliku puhkuse. Mittesuitsetajate meeskonna ringis on teil kõik võimalused suitsetamisest loobuda. Tänu kõvale režiimile ei jää sel juhul aega suitsupausiks. Seega võite mõne päeva pärast nikotiini lõplikult unustada.
  7. Kõige kindlam viis suitsetamisest loobumiseks on Allen Carri raamatu abi. Praeguseks on uued meetodid nikotiinisõltuvusest vabanemiseks üsna asjakohased. Üks neist on Allen Carri raamat "Lihtne viis suitsetamisest loobumiseks". Virtuaalsetes tugirühmades osalemise ajal lugemine (mis on eriti ahvatlev neile, kel lihtsast lugemisest kiiresti tüdineb) aitab teid audioraamatuga. Muide, Allen Carri raamatu sisu on väike. See meetod võib aidata ainult neid, kes on täiesti enesekindlalt võtnud eesmärgiks iseseisvalt suitsetamisest loobuda.
  8. Üksindus aitab sul suitsetamisest loobuda. Paljud, kes on seda meetodit omal nahal kogenud, väidavad, et see tõesti toimib. Kuskil kõrbes pensionile jäänuna avaneb inimesel suurepärane võimalus mitte ainult oma tervist parandada, vaid ka oma mõtetes "asjad korda seada". On väga hea, kui lähim pood asub 50 kilomeetri kaugusel elama asumisest.
  9. On viise, mida ei saa standardseks nimetada. Sageli pöörduvad selle või selle sõltuvuse all kannatavad inimesed abi saamiseks ravitsejate poole. Nende ebatavaline ravi võib samuti aidata teil suitsetamise isu peatada. Selle, nagu iga teise ravimeetodi puhul, on peamine tingimus usk oma jõududesse ja soov suitsetamisest loobuda.
  10. Lähedaste toetus. Rääkides perele, sõpradele ja kolleegidele oma eesmärgist suitsetamisest loobuda, olete vähemalt kindel, et keegi ei paku teile suitsupausi. Lähedased inimesed omakorda suudavad sulle pakkuda tuge, mis sel juhul pole üleliigne ja takistab sind ühel hetkel lahti murdmast.

Põhjused, miks inimesed naasevad suitsetamise juurde

Suitsetajad sirutavad harjumusest sigareti, kui nad seisavad silmitsi närvilise olukorraga. See on just see hetk, mis võib teid segadusse ajada. Väga sageli lubavad suitsetamisest loobunud inimesed end nikotiini abil lõõgastuda, võttes argumendina närvide suurenenud seisundit.

Füüsiline sõltuvus nikotiinist ei ole peamine põhjus, mis võib halva harjumuse tagasipöördumist tõugata. Peamine probleem on psühholoogiline sõltuvus suitsetamisest. Osaliselt on need tavalised pausid, õigemini suitsupausid igapäevaste tegevuste vahel.

Kuidas valida tõeline viis nikotiinisõltuvusest vabanemiseks?

Ainsa võimaluse leidmine igaveseks suitsetamisest loobumiseks on võimatu, kui pole endale seatud eesmärki. Kui sul on täiesti teadlik soov sõltuvusega võidelda, on tõhusa viisi leidmine palju lihtsam. Kui te ei suhtu oma ideesse tõsiselt, ei aita isegi kõige tõhusamad meetodid sõltuvusest vabaneda.

Olles eelistanud ühte paljudest suitsetamise vastu võitlemise viisidest, saate seda täiendada rahvapäraste meetoditega, mille hulka kuuluvad spetsiaalsed teed, keetmised ja tõmmised, igasugused toidulisandid jne. Võite kombineerida mis tahes kaasaegseid meetodeid, mis aitavad vabaneda suitsetamise ihast kompleksse psühholoogilise teraapiaga. Seega on teil lihtsam toime tulla psühholoogilise sõltuvusega nikotiinist. Lisaks saavutate kindlustunde ja unustate rõhumise tunde.

Tuleb meeles pidada, et kõige levinum viga, mida paljud inimesed suitsetamisest loobumisel teevad, on kõrvaldada ainult füüsiline iha nikotiini järele. Kuid ainus viis suitsetamisest lõplikult loobuda on ületada psühholoogiline sõltuvus sigarettidest. Kui seda ei tehta, naaseb inimene varem või hiljem halva harjumuse juurde.

Peaasi on meeles pidada tervist

Suitsetamisest loobudes alandate nii vererõhku kui ka pulssi. Inimese veres sisalduva vingugaasi tase normaliseerub juba esimesel sigarettideta veedetud päeval. Paljude faktide abil nikotiini ohtlikkusest kehale saate teha endale märkmeid (näiteks kleebistele) ja riputada need üle kogu korteri.