Kuidas suitsetamisest loobuda ilma kannatusteta

Suitsetamine ei ole mitte ainult halb harjumus, vaid ka sõltuvus, millega patsiendid saavad pöörduda narkoloogi poole. Ametlikult ei põhjusta sigaretid võõrutusnähte, kuid halva harjumuse lõpetamisel täheldatakse siiski suitsetajatel kerget loobumist. Kuidas kodus suitsetamisest loobuda? Mõelgem välja.

Suitsetamisest loobumisel jälitab inimest kontrollimatu soov uuesti suitsetada. Samal ajal ilmnevad mõned somaatilised sümptomid: pearinglus, vähenenud kontsentratsioon, nõrkus, ärrituvus. Loomulikult ei esine tõelist võõrutamist, nagu narkomaania puhul, ja see tähendab, et tahtejõudu näidates saab suitsetamisest loobuda.

Rahvapärased abinõud ja retseptid

On mitmeid viise, mis aitavad inimesel nikotiinisõltuvusest vabaneda. Loetleme kõik saadaolevad alternatiivsed meetodid, mida suitsetajate seas praktiseeritakse.

 1. Kodeerimine. Meetod on efektiivne alkoholismi ja opiaatide sõltuvuse korral, kuid ei lahenda suitsetamise probleemi üldse. Hüpnoteraapiat kasutatakse osaliselt siis, kui spetsialist sisendab sõltlasesse vastumeelsust sigarettide vastu. Kuid praktikas ei suitseta suitsetaja pärast kodeerimist mõnda aega, lihtsalt sellepärast, et ta ei soovi oma meelt muuta. Kuid varem või hiljem tuleb jaotus.
 2. Toidusõltuvus. Paljud inimesed hüppavad pärast ise suitsetamisest loobumist toidu peale. Nad hakkavad lihtsalt sööma oma sõltuvust: võileibu, pähkleid, seemneid ja maiustusi. Muidugi on ravim mõnevõrra tõhus, kuid see toob kaasa kaaluprobleeme.
 3. Nõelravi. Tehnika seisneb teatud keskuste, bioloogiliselt aktiivsete punktide kattumises, mis vastutavad suitsetamise eest. Ta on pärit idast ja võib olla abimeetod. Seda ei soovitata kasutada peamise ravina. Samuti ei taotle kõik suitsetajad nõelravi: see on kallis, ebaefektiivne ja sageli ebameeldiv.
 4. Vesipiibu suitsetamine. Idakultuurides on vesipiip osa igapäevaelust, paljud ei näe selles mingit kahju. Segutootjate sõnul on põhjas ainult ürdid ja puuviljatäidised. Aga kas on? Hiljutised uuringud näitavad, et vesipiibu hulka kuuluvad ka tubakasegud, mistõttu pole ohutusest vaja rääkida.
 5. E-Sigs. Need on teatud tüüpi inhalaatorid. Kui inimene selliseid sigarette suitsetab, hingavad nad auru sisse. Sõltlastel on aga probleeme elektrooniliste sigarettide kasutamisega - nad lihtsalt üritavad ühe sõltuvuse asendada teisega ja ületavad sageli soovitatud annuseid.
 6. Homöopaatilised ravimid. Nende kasulikkus on teadlaskonnas endiselt küsitav. Seetõttu ei toimi need tõenäoliselt täieõigusliku suitsetamise ravimina.
 7. Spordikoormused. Paljud suitsetamisest loobunud inimesed hakkavad otsima kohta, kust oma viha, agressiivsust ja energiat välja lasta. Pange tähele, et see on kõige tõhusam viis, mis pealegi võimaldab teil tervist säilitada.
 8. Allen Carri meetod. Võib-olla on Ameerika kirjaniku raamatud tuttavad kõigile. On huvitav, et paljud pärast tema töö lugemist suitsetamise tõesti maha jätsid, mistõttu ei saa meetodi tõhusust eitada.

Samuti kasutatakse loomulikult erinevaid taimseid infusioone, Tabexi ja muid ravimeid. Kuid sellegipoolest soovitame tungivalt enne ravi alustamist kõigepealt konsulteerida narkoloogiga.

Kuidas naise ja mehe suitsetamisest loobuda

Ülaltoodud tehnikad on abivahenditena head, kuid siiski on parem keskenduda meditsiinilistele meetoditele. Mehe ja naise suitsetamisest loobumine on raskusastme poolest peaaegu sama: mõlemal juhul tekib kerge võõrutussündroom.

Niisiis, allpool on soovitatud viis suitsetamisest loobumiseks, kahjustamata teie tervist.

 1. Otsige abi narkoloogilt. Parem on tulla arsti juurde konsultatsioonile ja rääkida probleemist üksikasjalikult. Spetsialist teeb selgitustööd, aitab teil leida sobivad tööriistad, ütleb teile, mida teha. Pange tähele, et ravimid võivad aidata ainult osaliselt - patsiendi soov on esmatähtis.
 2. Kasutage nikotiini plaastreid. Need aitavad küll väikestes annustes nikotiini saada, kuid ei saa suitsetamist asendada. On oluline mõista, et plaastrid lahendavad ainult psühholoogilise sõltuvuse astme probleemi, kuid ei aita sellest täielikult lahti saada. Hiljem peate ikkagi lahti saama soovist kipsi kleepida.
 3. Kasutage suitsetamispihustit. See on üks viimaseid arenguid. Pihustis on kahjulikke aineid, kuid neid on palju vähem kui sigarettides. Pihustid töötavad plaastritega samal põhimõttel ja lahendavad peamiselt sõltuvusastme probleemi.
 4. Kasutage nikotiinikummi. Need sisaldavad ka mõnda protsenti nikotiini, mis on oluliselt vähem kui sigarettides. Närimiskummil pole just kõige meeldivamat maitset, seega ei sobi see igale sõltlasele.
võimalusi suitsetamisest loobumiseks

Kuidas aidata suitsetajal suitsetamisest loobuda: näpunäited ja nipid

Kohe märgime, et kõrvalabi on minimaalne. Kõige tähtsam on inimese enda soov halva harjumusega toime tulla. Sugulaste ja sõprade jaoks on soovitav:

 • ärge avaldage inimesele survet, ärgitage konflikte;
 • aidata välja mõelda mõni huvitav hobi;
 • sagedamini rääkida, nalja visata, huvitavaid asju arutada;
 • planeeri põnev reis.

Teisisõnu, peate tegema jõupingutusi, et aidata inimesel suitsetamise soovist hajutada.

Kuidas keha pärast suitsetamist taastub?

Muudatused tulevad kohe pärast keeldumist. Need on järgmised:

 1. 1 tunni jooksul pärast viimase sigareti suitsetamist ühtlustub pulss, rõhutase väheneb ja vereringe paraneb.
 2. 12 tunni jooksul eraldub süsinikoksiid, süsinikdioksiidi tase normaliseerub, koed hakkavad hapnikku paremini saama.
 3. Ühe päeva jooksul pärast keeldumist on infarkti saamise oht juba vähenenud. Füüsiline vastupidavus paraneb.
 4. Lõhn ja maitse taastuvad 2 päeva jooksul.
 5. 3 päeva jooksul võib tekkida peavalu, mis näitab keha taastumist pärast pikaajalist kokkupuudet nikotiiniga.
 6. Kuu aja pärast hakkavad kopsud normaalselt töötama, õhupuudus ja köha kaovad. Suureneb ka füüsilise vastupidavuse tase.
 7. 3 kuu jooksul paraneb hapniku ainevahetus keha kudedes ja rakkudes järk-järgult.
 8. 9 kuu pärast on kops peaaegu täielikult taastatud.
 9. Aasta pärast tagasilükkamist väheneb südame isheemiatõve risk oluliselt.
 10. 5 aasta pärast registreeritakse varem kitsendatud veresoonte laienemine.

Kuidas puhastada kopsudest loobujaid?

Tuleb järgida järgmisi soovitusi:

 1. Söö palju köögivilju. Need on kurgid, oad, baklažaanid jt.
 2. Joo nii palju vett kui võimalik, mis võimaldab mürgistest ühenditest kiiresti vabaneda.
 3. Joo teed, millele on lisatud männiokkaid. Sellel on kasulik mõju kopsudele.
 4. Söö nõges, mis on rikas raua poolest.
 5. Lisage dieedile vitamiinirikas kiivi.
 6. Hinga sügavalt, mis aitab kaasa rakkude tugevamale hapnikuga varustamisele.
kopsupuhastusmeetodid

Sellisel juhul on soovitatav lisada dieeti:

 • brokoli;
 • apelsinid;
 • sidrunid;
 • jõhvikad;
 • spinat;
 • porgand;
 • ingver;
 • granaadid;
 • kapsas.

Halvast harjumusest vabanemine on tegelikult lihtsam kui see kõlab. Tugev soov suitsetada kummitab inimest alles esimestel päevadel, siis järk-järgult kaob see. Keerulistel päevadel on vaja ennast häirida, õppida lõõgastustavasid ja kindlasti konsulteerida spetsialistiga.