Millised on suitsetamise järsu mahajätmise tagajärjed?

Vähesed inimesed teavad, kas suitsetamise järsk mahajätmine on kahjulik või mitte. Mõned viivitavad seda hetke, arvates, et sõltuvusest tasub järk-järgult loobuda, kuid see pole täiesti tõsi. Nikotiin on nagu narkootikum ja ilma selleta paraneb nii keha kui ka inimene ise. Suitsetamisest loobumist segab ainult psühholoogiline komponent, samal ajal kui keha "taastub kiiresti". Kui suitsetamisest loobuda enne 35. eluaastat, muutub inimkeha nagu mittesuitsetaja.

Keha ja nikotiin

Sellisest halvast harjumusest nagu suitsetamine on üsna raske vabaneda. Ja asi pole üldse psühholoogilises aspektis, vaid nikotiini omadustes. Viimast toodab organism (maks), kuid väikestes kogustes, mida vajab ainult tema. Niipea, kui inimene hakkab suitsetama, kohaneb maks (ehkki mitte kiiresti), lõpetades aine tootmise. Seetõttu on suitsetamisest raske loobuda – maks on "harjunud" sellega, et saab nikotiini väljastpoolt ning seetõttu pole vaja komponenti iseseisvalt toota. Kuid tema poolt omandatud kogus ületab paljuski keha jaoks vajalikke mahtusid.

suitsetamisest loobumise järsud tagajärjed

Ainega on olukord täpselt sama, mis kollageeni ja osade hormoonidega, mis inimorganismis tekivad: hormonaalsete preparaatide pikaajalisel kasutamisel või kollageeniga vananemisvastaste ainete näole kandmisel neid aineid ei teki. .

Kehal on hämmastav kohanemisvõime. Ja see päästab teda ikka ja jälle. Aja jooksul hakkab maks uuesti tootma vajalikku kogust nikotiini. See ei juhtu kohe ja selleks võib kuluda nädal – aga kindlasti juhtub. Oluline on sel ajal mitte suitsetama hakata, et keha "taastuks".

Sigarettide järsu mahajätmise plussid ja miinused

Sigarettide järsu mahajätmise puudused on järgmised:

 1. Inimene kogeb füsioloogilisi ebamugavustunnet - pearinglus, peavalu, iiveldus, hommikune köha, õhupuudus, rögaeritus. Pealegi on need märgid sarnased "esimese suitsetatud sigareti" sümptomitega, kui keha sai nikotiini suurema annuse.
 2. Lisaks füsioloogilisele ebamugavusele kogeb inimene sageli psühholoogilist (närvilisus, stress, ärrituvus).
 3. Suitsetamisest loobumiseks peab sul olema tugev tahe.

Terava tagasilükkamise eelised on järgmised:

 1. Ebamugavustunne ei kesta igavesti ja paranemine tuleb. Isu väheneb järk-järgult, organism hakkab ise nikotiini tootma ning sigarettidest kui sellisest loobumise eelised on ilmsed.
 2. Kehv tervis on seotud just psühholoogilise, mitte füsioloogilise aspektiga - kuid siin on oluline mõista, et stress ei kesta igavesti.

Sageli võivad inimesed teatada kõrvaltoimetest kerge kaalutõusu näol. Kuid tuleb mõista, et see on ajutine nähtus ja kõik normaliseerub - see võtab lihtsalt aega. Nii kohaneb organism uute tingimustega ja sellega kaasnevad alati sellised sümptomid - halb enesetunne ja ärrituvus ei ole kuidagi nikotiinipuuduse tunnused.

Suitsetamisest saad loobuda 50-aastaselt. Mõned kahtlevad selles, väites, et kui inimene on kogu elu suitsetanud, siis mõjub keeldumine tervisele halvasti. Kuid see pole nii: pärast kahekuulist tervislikku eluviisi eemaldatakse kehast kõik sigarettides sisalduvad toksiinid.

Mõned järsu ja järkjärgulise suitsetamisest loobumise tunnused

Arvestada tuleks inimpsühholoogiaga – ilma tugeva tahtmiseta naaseb suitsetaja ikkagi sigareti juurde, mistõttu suitsetamise järsk mahajätmine ei ole efektiivne. Suitsetamise järkjärguline vähendamine võib samuti olla ebaefektiivne, kuna inimene lükkab lõpliku otsuse langetamist pidevalt "homseks" (ja "viimase sigareti" suitsetamine võib venida mitu aastat). Kui probleem on ainult psühholoogilist laadi, peaksite kõigepealt tahtejõudu "välja treenima" või pöörduma abi saamiseks spetsialistide poole.

Kui inimene kardab oma füsioloogilise seisundi pärast, siis nikotiiniplaastrid, pihustid või tabletid võivad aidata suitsetamisest loobuda. Inimene saab kontrollitud doosi ainet, ei saa suitsumürgitust. See juhtub sageli siis, kui suitsetamise kogemus on üle kümne aasta.

Kui loobute enne 35. eluaastat, muutub keha seisund selliseks, nagu poleks inimene kunagi suitsetanud.

Kuid isegi 36-aastase suitsetamiskogemusega saate suitsetamisest loobuda. Kuid seda on raskem teha, kuna inimene on harjunud pika kokkupuutega sigarettide komponentidega. Nii pika staažiga suitsetamisest loobumisel pole erilisi jooni.

Samuti võib tekkida küsimus: kui naine jääb rasedaks, kas on võimalik raseduse ajal suitsetamisest loobuda - kas see on ohtlik, kas keeldumine kahjustab loodet. Rasedusest teada saades soovib naine kohe suitsetamise maha jätta. Siin on vastus ilmne - nikotiinist keeldumine ei ole surmav ja toob ainult kasu, ja kui rase tüdruk jätab suitsetamise maha varakult, mitte 7. kuul, seda parem.

Nagu vanuse ja suitsetamiskogemuse puhul, pole vahet, millisel raseduskuul loobuda, kuid halb harjumus mõjutab negatiivselt nii ema kui ka lapse keha. Seega on parem sigarettidest loobuda nii vara kui võimalik.

Kui jätate suitsetamise järsult maha, siis paranemine toimub kolme päeva jooksul – seepärast on esimesed päevad nii olulised. Selle aja möödudes hakkab keha tavaliselt end uuesti üles ehitama. Nädala pärast kaob õhupuudus, inimene hakkab tundma uusi roogade maitseid ja stress kaob.

Oluline on mõista, et suitsetamisest loobumine toob kehale ainult kasu. Parem on üks kord stressi kogeda, kui pidevalt taluda nikotiini kahjulikku mõju (mis sel juhul lakkab olemast mürk, kuna keha saab rohkem, kui vajab).

nõu

Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil suitsetamisest loobuda:

 1. Peate kindlalt otsustama, et suitsetamisest loobumine on vajalik, ja häälestama tõsiasjale, et kõik saab korda.
 2. Te ei tohiks teha "indulgentse": näiteks suitsetada alkoholi joomise ajal (isegi kui soovite tõesti sigareti järele sirutada) - otsus peaks olema lõplik ja tühistamatu.
 3. Võite leida hobi, mis juhib tähelepanu sigaretiga seotud kahjulikest mõtetest.
 4. Mõningaid asju võib seostada harjumusega – jope, mille inimene suitsetades selga paneb. Esimest korda on parem sellised esemed "silma alt ära" eemaldada, et suitsetamist mitte enam meenutada.
 5. Nagu juba märgitud, võite proovida kasutada nikotiiniplaastreid, tablette või pihusid.
 6. Kui inimene on väga ärrituv, võivad suitsetamisest loobumisel aidata rahustid või rahustid.

Üheks peamiseks abimeheks suitsetamisest loobumisel võib olla sport – kui inimene tegeleb endaga, mõjub see positiivselt ka tervisele. Kuid võite alustada lihtsast võimlemisest, liikudes järk-järgult keerukamate harjutuste juurde. Plussiks on ka see, et treening arendab vastupidavust ja tahtejõudu.