Tõhusad viisid suitsetamisest loobumiseks

Tüdruk lõhub sigareti ja jätab suitsetamise maha

Sõltuvused on kaasaegse ühiskonna nuhtlus. Neist on kerge sõltuvusse jääda ja neist pole kerge vabaneda, kogedes tõelist "äratõmbumist".

Suitsetamine on üks levinumaid halbu harjumusi. Kõik teavad, kui palju nikotiin organismi hävitab, kuid tubakatoodete aastane läbimüük ei vähene. Ja küsimus: "Kuidas suitsetamisest loobuda? " on endiselt oluline miljonite inimeste jaoks.

Suitsetamisest loobumiseks on erinevaid viise, kuid peamine suitsetamisest loobumisel on kindel veendumus oma otsuses ja valmisolek sigaretid igaveseks unustada. Kasutades ainult tõestatud meetodeid, on oluline uskuda endasse ja sellesse, et suudate oma eesmärgi saavutada.

Meditsiinilised viisid suitsetamisest loobumiseks

Esiteks mõjutab nikotiin hingamisteid. Vaigud, naatriumoksiid, mis ründavad kopse, kanduvad verega, põhjustades mitmeid patoloogiaid. Ametlik meditsiin defineerib suitsetamist kui haigust, millel on psüühilised sümptomid, sõltuvuse teke. Psühhiaatrid-narkoloogid tegelevad patoloogia raviga, te ei tohiks proovida sellest ise lahti saada.

Suitsetamisest loobumiseks on palju võimalusi, kuid kõige tõhusama tulemuse sõltuvusest vabanemisel saavutab meditsiini saavutuste meelitamine. Suitsetamisest vabaneva inimese jaoks on oluline muuta toitumist ja elustiili. Arst jälgib ravi efektiivsust, vajadusel kirjutab välja ravimid, mis aitavad tekkinud stressi kõrvaldada. Mida rangemalt režiimi järgitakse, seda lihtsam on nikotiinisõltuvusest vabaneda.

Suitsetamisvastased ravimid

On mitmeid ravimeid, mis aitavad suitsetamisest vabaneda: tabletid, pihustid, lahused. Nikotiinisõltuvuse abinõud võib jagada rühmadesse:

 • Nikotiini asendavad ravimid.
 • Antidepressandid.
 • Ravimid, mis põhjustavad suitsetamise vastumeelsust.

Mõned ravimid sisaldavad paremate tulemuste saavutamiseks kombinatsiooni. Tuleb märkida, et ravimite valiku võib teha ainult arst, võttes arvesse kõiki patsiendi tervisliku seisundi näitajaid, kuna võivad esineda kõrvaltoimed. Tuleb meeles pidada, et ravimid ei aita, kui suitsetamisest loobujal pole piisavalt sihikindlust ja visadust halva harjumuse vastu võitlemisel. Paljud inimesed arvavad, et parim viis suitsetamisest loobumiseks on uimastiravi.

Kodeerimine

Hüpnootiline kodeerimine on kiire viis suitsetamisest loobumiseks. Kodeerimise käigus soovitab psühhoterapeut suitsetajale installatsiooni suitsetamisest loobumiseks. See toimib kõige paremini, kui inimene tõesti tahab igaveseks sigarettidest loobuda ja see on see motiiv, mis teda juhib, mitte ainult hirm "lahti murda".

Kodeerimist peetakse äärmuslikuks teraapiameetodiks. Vaatamata kõrgele hinnale ei taga ravi 100% vabanemist valulikust sõltuvusest. Kuid protseduur annab võimaluse saada terveks. Iga kodeerimise tüüp põhineb vastumeelsuse meetodil - suitsetajas teadvuse abil vastumeelsuse kujunemisel nikotiini suhtes, aga ka emotsionaalsetel ilmingutel: hirm, valu, mis viib naudingu muutumiseni vastikuseks.

Nõelravi

Paljud nikotiinisõltuvusest taastuvad inimesed usuvad, et parim viis suitsetamisest jagu saada on nõelravi. Niisiis nimetatakse keha teatud punktide mõjutamise meetodit, mis annab positiivse tulemuse. See on ajaproovitud lihtne meetod, mille puhul arst torkab nõelad teatud kohtadesse kõrvadel ja soov sigaretti suitsetada kaob.

Nõelravi võimaldab suitsetajatel harjumusest lõplikult lahti saada. Tehnika on mõeldud kuue seansiga raviks. Lihtne meetod ei ole esmapilgul soovitatav kasutada nikotiinisõltuvusest vabanemiseks rasedatel, suurenenud närvisüsteemi erutuvusega inimestel, samuti pahaloomuliste kasvajate esinemisel või kahtlusel.

Mittemeditsiinilised viisid

Ülaltoodud meetodid on kõige tõhusamad tugevatele suitsetajatele, kes on suures sõltuvuses nikotiinist. Kui sõltuvus on nõrk, võivad aidata muud, mittemeditsiinilised meetodid.

Nikotiiniplaaster, nikotiinikumm

Tõhus viis suitsetamisest järk-järgult loobumiseks on kasutada spetsiaalset nikotiiniplaastrit või nikotiinikummi. Asi on selles, et nad vabastavad verre väga väikese kontsentratsiooni nikotiini ja vahepeal võõrutas inimene sigarettidest. Protsessi arstlik järelevalve on soovitatav.

Toidulisandid

Nikotiinisõltuvusest vabanemiseks pakutakse nüüd suurel hulgal toidulisandeid, mis tootjate sõnul parandavad tunduvalt enesetunnet sigarettidest loobumisel. Toidulisandid neutraliseerivad tänu erinevate taimede ekstraktidele suitsetamisest tekkinud negatiivseid muutusi organismis. Lisaks kasutatakse neid abiks suitsetamisest põhjustatud haiguste ravis, aga ka nende ennetamisel.

Sport nikotiini vastu

Paljusid aktiivseid ja temperamentseid inimesi aitab suitsetamise asendamine regulaarse füüsilise tegevusega. Fitness, jooksmine, pilates ja muud regulaarsed tegevused põhjustavad õnnehormooni – oksütotsiini – vabanemist. Ja sellises seisundis olles on palju lihtsam halbade harjumustega võidelda. Ja ka tore boonus füüsilise vormi, naha, juuste parandamise näol aitab, eriti naisel, ennast kontrolli all hoida.

kõndimine suitsetamisest loobumiseks

Võitlus suitsupausid

Samuti aitab see vähendada suitsupauside arvu ja seejärel järk-järgult loobuda sigarettidest, töökoormusest. Siin on kõik lihtne - tööl väga hõivatud inimesel ei jää lihtsalt halva harjumuse jaoks aega. Ideaalne variant võiks olla töötada ettevõttes, mis keelab töötajatel tööpäevadel suitsetamise.

Näpunäiteid suitsetamisest loobumiseks

Ravi efektiivsust suurendavad järgmised tegurid:

 • Erilist pinget nõudev töö aitab suitsetamissoovist tähelepanu kõrvale juhtida.
 • Oma lemmikspordiga tegelemine.
 • Matkamine ekstreemsetes tingimustes.
 • Eriline hooldus hammastele, mida tuleb pärast iga suitsetamist puhastada.

Psühholoogilised viisid

Paljude jaoks on see kõige tõhusam viis suitsetamisest loobumiseks.

Soovide teadvustamine

Vastuvõtu kasutamiseks tuleb kaasa võtta paber ja pliiats. Leht tuleks jagada 4 veergu:

 • Suitsetamise rõõm.
 • Häda suitsetamisega.
 • Põhjused, miks peaksite halvast harjumusest vabanema.
 • Pärast halvast harjumusest vabanemist on oodata meeldivaid muutusi.

Pärast kirjutatu lugemist peaks inimene aru saama, et ta tahab halvast harjumusest lahti saada. Teadlikkus suitsetamise mõttetusest enda kehale annab reaalse võimaluse sellest tasuta lahti saada.

Viimasel ajal on reklaamitud nikotiinisõltuvuse ravimeetodit Internetis Skype’i vahendusel, mis ei ole päris ohutu viis, kuna seansi ajal võib inimese vaimsesse sfääri sekkumisest tingitud ebameeldivaid üllatusi ette tulla.

suitsetamisest loobumise viise

Panusta

Meetod, mis kindlasti sobib hasartmängudega tegelevatele inimestele. Olles sõpradega või kellegagi pereliikmetega vaielnud suure rahasumma või väärtusliku kingituse pärast, saab inimene täiendava stiimuli suitsetamisest loobumiseks ja enda kontrolli all hoidmiseks. Tõsi, on oht, et pärast vaidluse võitmist ja soovitud tulemuse saamist langeb järsult motivatsioon sigarettideta elu jätkata ja halb harjumus tuleb tagasi.

avalik kohustus

Lisaks panusele on viimasel ajal populaarseks saanud sotsiaalvõrgustikes suitsetamisest loobumise avalik kohustus. Suitsetaja teatab avalikult, et loobub teatud aja jooksul halvast harjumusest, ja avaldab perioodiliselt teateid oma võitlusest. Mida rohkem inimesi uudiseid jälgib ja loeb, seda suurem on soov saada heakskiitu.

Allen Carr suitsetamisest loobumisest

Tuntud psühhoterapeut tõi nikotiinisõltuvusest ülesaamisel esile peamise:

 • On võimatu leppida halva harjumuse tagasilükkamisega vägivallaga enda isiku vastu.
 • Tahtejõu kasutamiseks ei pea end häälestama, peate lihtsalt mõistma, et suitsetamine on inimelus üleliigne.
 • Te ei tohiks endale paigaldust anda, et oleks raske mitte suitsetada. Peab olema positiivne suhtumine. Sa pead suitsetamisest loobuma üks kord ja kõik.

Rahvapärased meetodid suitsetamiseks

Rahvameditsiinis on suitsetamisest vabanemiseks palju võimalusi. Kõige tõhusamad on allpool. Suurenenud ärrituvuse leevendamiseks pärast suitsetamisest loobumist tuleks valmistada tõmmis: valada klaasnõusse 1 spl palderjanijuurt, kummeliõisi, apteegitilli, piparmünti, köömne vilju, segada. Valage üks supilusikatäis segu kahe tassi keeva veega. Nõuda termoses 3 tundi. Pärast filtreerimist juua hommikul ja õhtul tee asemel 200 ml.

Kaks teelusikatäit kaera valatakse 400 ml keeva veega, hautatakse 20 minutit. Pärast kahetunnist infusiooni jooki tee asemel. Suure suitsetamissoovi korral võib kasutada kõrvitsaseemneid, mida tasub alati taskus hoida.

Kalmusejuur suitsetamisest loobumiseks

Meetodid suitsetamisest lõplikuks loobumiseks on kättesaadavad igale suitsetajale. Kuid võimalus suitsetamisest ühe valitud meetodi abil vabaneda realiseerub alles siis, kui suitsetaja veenab end kindlalt nikotiinisõltuvuse mõttetuses ja kahjus.