Millega sigarette suitsetamisest loobumisel asendada?

Elu lühendavast harjumusest loobumine on palju lihtsam, kui sigarettidele on alternatiiv. Suitsetaja psühhosomaatilist sõltuvust on raske ravida. Aga kui on tugev motivatsioon, kõrge eesmärk, mille nimel tasub tubakast igaveseks loobuda, siis igaühele, kes otsustab seda teed lõpuni käia, leidub ohtlikule hobile vääriline asendus.

suitsetamisest loobumise päev

Teatavasti ei meeldi loodusele tühjus, mistõttu on oluline teha õige valik ilma asjata energiat raiskamata, muutes üht sõltuvust teise vastu. Selles aitavad spetsialisti, pere, sõprade ja teie enda kogemused.

Sigaretiasendajad

Tegelikult võib kõigi tubakaasendajate mitmekesisusega need kõik jagada kahte ossa: kaubanduslikud ja rahvapärased.

Esimesed üritavad harjumust petta. Nad maskeerivad rituaalsete toimingutega soovi suitsetada sigaretti. Need on: nikotiinivabad näivsigaretid, vapid, nikotiinivastased ravimid, rosaariumid, lõpuks.

Teised on asendajad. Nikotiiniisu kompenseerimiseks pakuvad nad piiramatus koguses kõike, mida suitsetamisest loobujad armastavad.

Need on: kook, šokolaad, lemmik hapukurgid ja moosid, seemned, krõpsud, hamburger ja palju muud. Toit ühesõnaga. Maitsev, kuid just see tõmbab tähelepanu öövihma alkaloidilt kõrvale. Muidugi on nii neil kui ka teistel õigus eksisteerida, kuid selleks, et mitte muuta "seebi keerutamist", on vaja konsultatsiooni narkoloogiga, terviseuuringut, südamest-südame vestlust psühholoogiga. Ja alles siis aitab just selle alternatiivi valik, mis toob mugavust, psühholoogilist rahu, muutuda tubaka maitse ja lõhna suhtes igaveseks ükskõikseks.

Pulgakommid ja närimiskummid

Kui sigaretiga lahkuminek on jäetud juhuse hooleks, mäletavad patsiendid ennekõike suitsetamisvastaste pastillide ja närimiskummi olemasolu. Spontaanne otsus on spontaanne valik. Lõpptulemus on null. Kõik tundub üsna süütu ja loogika on raudkindel: tahan suitsetada, tubakatoote asemel - karamell. Lihtsam, tundub. Aga see pole nii.

Tõepoolest, kommi imemine aitab. Nad toimivad suu limaskesta närviretseptoritele ja petavad neid, asendades püridiini mürki.

Eriti tõhusad on piparmündidražeed. Need on madala kalorsusega, ei tekita sõltuvust, värskendavad hingeõhku ja aitavad üle saada soovist sisse hingata. Kuid sellest hoolimata selgub, et sööte neid päevas nii palju, et süsivesikute ainevahetuse rikkumise tõttu on oht transiithüperglükeemia või kiire kaalutõusu tekkeks. Seetõttu läheb kirg pulgakommide vastu kiiresti üle. Eesmärk jääb saavutamata.

Nätsuga sama lugu. Saate seda pidevalt närida ja juba sellega saate suitsetamissoovist tähelepanu kõrvale juhtida. Kui see on ka tubakavastane, siis puhtmehaaniline toime kolmekordistub ravitoimega. Kuid ka siin on lõkse.

Närimine põhjustab maomahla sekretsiooni suurenemist. Ta, kes ei leia toitu, hakkab oma limaskesta seedima. Nii tekib gastriit ja seejärel haavand.

Jah, ja siis, närimiskumm ise ei ravi sõltuvust, vaid hõlbustab ainult võõrutust. Nagu inimesed ütlevad: "Mäng pole küünalt väärt. "

Vapes ja nikotiinivabad sigaretid

Elegantne vidin - elektrooniline sigaret - on kogunud tuntust looduslike tubakatoodete suurepärase asendajana. Lõpptulemus on see, et see seade tuleb suurepäraselt toime nikotiinisõltuvuse emotsionaalse komponendiga. Väliselt - 100% tavaline sigaret, suitsu asemel aga aur. Vape sisaldab enamikul juhtudel nikotiini. Sellest ei piisa, kuid see ei muuda selle ohtlikke omadusi. See on mürk. Ja see siseneb kopsudesse.

Ööalkaloid destabiliseerib veresoonkonda, ainevahetusprotsesse, integreerub lipiidide ainevahetusse, provotseerides ateroskleroosi, põhjustab arütmiat, tõstab veresuhkru taset ning muutub AMI ja insuldi vallandajaks.

Tootjad on seda asjaolu arvesse võtnud ja toodavad nüüd elektroonikaseadmeid ilma püridiini mürgita. Kuid need sisaldavad endiselt glütseriini ja propüleenglükooli.

Glütseriin on looduslik niisutaja. See ei kujuta endast ohtu kopsudele, välja arvatud individuaalne allergiline reaktsioon sellele. Kõige hullemaks võib kujuneda Quincke turse, kõriturse.

Allergiate minimaalseid ilminguid peetakse obsessiivseks köhaks ja ülemiste hingamisteede limaskestade põletikuliseks reaktsiooniks.

Propüleenglükooliga on olukord veelgi keerulisem. Elektroonilistes sigarettides kasutatakse seda lõhna- ja maitseainete lahustina, samuti keemiatööstuses.

Kuid samal ajal ei võeta arvesse selle negatiivset mõju kesknärvisüsteemile. See nikotiiniasendaja on neuronitele ohtlikum kui püridiinimürk ise. See kahjustab rakuorganelle, häirib nende funktsiooni, kahjustab rakumembraane, põhjustades surma.

Lisaks on propüleenglükool mürgine ka neerudele. Seda peetakse üheks kroonilise neeruhaiguse käivitajaks. Seetõttu on suitsetamisest loobumine vapside abil väga vastuoluline meetod. Kui sellist asendust pikemaks ajaks pikendada, ei saa tervisemuresid vältida.

Mannekeenid sigaretid

Suurim pluss on see, et need ei sisalda nikotiini ja imiteerivad täielikult tavasigarette. See aitab alguses palju. Kui aga asendada üks tubakatoode pikka aega teisega, algavad probleemid. Nad suitsetavad, kuna neis põlevad paber ja täiteaine ning suitsupilvedes on kantserogeenid, mis tungivad verre ja kopsudesse:

 • Metaan on kerge süsivesinik, mis vastupidiselt elanike arvamusele avaldab negatiivset mõju kesknärvisüsteemile.
 • Atsetoon on lahusti, millel on narkootilised omadused. Teadvuse kaotamiseks piisab 60 ml-st.
 • Butaan on alkaaniklassi süsivesinik, mis põhjustab bronhopulmonaarse süsteemi talitlushäireid.
 • Mürgised tõrvad - isegi tavaliste suitsetamissigarettide koostises põhjustavad need bronhidele ja kopsudele korvamatut kahju, toimides limaskesta rakkudele, hävitades neid, põhjustades põletiku- ja mürgistusnähte.
 • Ammoniaak on lämmastiku metabolismi lõpp-produkt kehas. Maks neutraliseerib vesiniknitriti, muutes selle vähemtoksiliseks uureaks. Kuid isegi selle valiku korral avaldab keha sees olev ammoniaak mürgise kantserogeeni omadusi. Annus on oluline.
 • Metanool on mürgine puidualkohol, mille toime põhjustab pöördumatuid muutusi kõigis elundites ja kudedes.
 • Süsinikoksiid on üks mürgisemaid ühendeid (CO), sellega mürgitamine on surmav.
 • Bensopüreen - omab kumulatiivseid võimeid, akumuleerub rakkudes, integreerub DNA-sse ja muutub geenimutatsioonide käivitajaks.
 • Vesiniksulfiid on gaas, mis on näidanud võimet desensibiliseerida haistmisnärvi, mis põhjustab õhus leiduvate mürgiste aurude tajumise kadumise. Selle tulemusena tekib mürgistus ootamatult. Selle aine surmav annus inimestele on minimaalne ja on vaid 0, 1%. Juba see kontsentratsioon võib lõppeda surmaga 10 minutiga.
 • Vesiniktsüaniidhape koos selle derivaatide – tsüaniididega – on inimkonnale teadaolevalt kõige kiiremini toimiv mürgine aine. Tema abiga hukati sajandeid kuningaid ja siniverelisi inimesi. Ja tänapäeval on see enesetapu või mõrva puhul kõige usaldusväärsem mürk.
 • Raadium on haruldane muldmetall, mis mõjutab vereloomet.
 • Poloonium on radioaktiivne element, mis on tavasigarettide peamine "vaikiv tapja".
 • Tseesium on radionukliid, mis hävitab inimese geneetilise koodi.
 • Plii on raskemetall, mis koguneb neerude, põrna luudesse, põhjustab teatud kontsentratsiooni saavutamisel veres tugevat mürgistust.

Sellise sigaretikoore koostisega ei talu isegi kõige tervislikum täiteaine selle negatiivset mõju.

Kõige sagedamini kasutatakse ürte suitsuseguna:

 • Tüümian (tüümian) on rahustav, rögalahtistav ja bronhodilataator.
 • Salvei - leevendab stressi, taastab maksarakke, põletikuvastane aine kopsusüsteemi haiguste korral.
 • Oregano (oregano) - normaliseerib ainevahetusprotsesse, omab rahustavat toimet.
 • Safran – kasutatakse rahustava ravimtaimena, mis mõjutab positiivselt maksa ja neerude tööd. Suurtes annustes on see mürgine.
 • Kaneel – põhjustab vastumeelsust tubakasuitsu suhtes. Seda on tavaks närida, kuid see on täis limaskesta põletusi, seetõttu on see sigaretitäiteaine osana sobivam ja ohutum.
 • Koriander – mõjub soodsalt seedesüsteemile, eemaldab halva hingeõhu.

Arvatakse, et nende ürtide kompleks aitab vähendada isu tubaka järele, aitab jagu saada psühholoogilisest enesetõmbumisest ja loputab kehast välja nikotiinitoksiine. Seega võivad mannekeenid sigaretid lühiajaliselt olla kasulikuks abiks suitsetamisest loobumisel.

Rahvapärased retseptid

Tervendajad soovitavad teha sigarette imitatsioone ženšennist, näsa- ja rosmariinist. Arvestades paberi põletamise negatiivset mõju, peavad nad suitsusoovi tekkides kõige otstarbekamaks närida kalmusejuurt, ingverit, linnukirsi oksi. Kuid peamine vahend raskete suitsetajate abistamiseks on keetmine.

Näiteks naistepuna leotis leevendab närvipingeid ja parandab tuju.

Võõrutamisel on kasulikud ka kaer, rukis, oder. Kuid nende kasutamisele eelneb alati konsultatsioon traditsioonilise meditsiini spetsialistiga. See on tingitud vajadusest hinnata patsiendi tervislikku seisundit.

Kõige meeldivam, juuakse nagu teed - piparmündilehtede, sõstarde, pune tõmmis vahekorras 2: 1: 2. Nad võivad ka lihtsalt suud loputada.

On ka eksootilisi sigaretitäiteaineid: linnusulgede tuhk, küüned, vähiküüs. Kuid see kõik on mõeldud puhtalt mõjutatavatele ja soovitavatele patsientidele, kelle peal selline "maagia" töötab laitmatult. Igal juhul puuduvad usaldusväärsed andmed sellise ravi tulemuste kohta.

Toiduasendajad

Erinevad traditsioonilised meditsiinid on nikotiinisõltuvuse toidukompensaatorid. Need tõmbavad tähelepanu tubakast ära, ärritades suu limaskesta retseptoreid puhtalt mehaaniliselt (närimine, imemine) ja maitseomadusi. Lõpptulemus on lihtne: kui tahad suitsetada, pista suhu, mida armastad. Aitab. Kuid miinus on see, et neid pole alati käepärast, võite kiiresti kaalus juurde võtta, algavad isuprobleemid.

Et seda ei juhtuks, tuleb tegeleda spordiga ja kohandada oma toitumist. Kerge toit peaks asendama rasket, seedimatut toitu.

muud meetodid

Kõige keerulisem tubakatoodetest lahkumise protsessis on suitsetamisega kaasneva ümbruse, harjumuste, tegevuste asendamine. Kui suitsetate palju aastaid, siis on ütlematagi selge, et päev algab ja lõpeb sigaretiga, nagu ka toiduga, vestluse sõbraga, piduliku pidusöögiga.

Seda rituaali saab radikaalselt muuta ainult tervisliku eluviisi abil, täites need hetked, mil inimene suitsetas, muude asjadega. See on võimalik ja vajalik:

 • Tulge jõusaali ja jätke sinna kogu "lisaenergia" nii, et te ei mäletagi sigarettidest. Muide, füüsiline aktiivsus paneb kohe diagnoosi, näitab selle nõrga koha kehas, millele peaksite tähelepanu pöörama: hingamis- või veresoonkond, süda.
 • Roosipärja või vurriga käte hõivamiseks ei võimalda mis tahes muu mänguasi, mis tõmbab teid püridiinimürgi teemadelt mõttelt kõrvale, ei võimalda teil hakata tubakatooteid puutetundlikult otsima.
 • Alustage palju kõndimist, kõndimine paneb kopsud ja südame aktiivselt tööle, treenib nende vastupidavust, küllastab verd hapnikuga. Tahtsin suitsetada – kohe värske õhu kätte.
 • Tehke endaga panus: kasutage sigaretti – tehke 10 kätekõverdust, kus iganes te ka poleks. Nii et lihased pumbavad üles ja te ei taha suitsetada, sest te ei saa tänaval ega autos kätekõverdusi teha. Lisaks on enda petmine kuidagi täiesti ebaeetiline.
 • Leia endale hobi, kus kõike tehakse käsitsi: modelleerimine, kudumine, kokkamine.
 • Vältige kohti, kus suitsetajad kogunevad: sisehallid, rõdud või maja sissepääsud.
 • Piira alkoholi või väldi seda üldse.
 • Minimeerige stress.

Füsioloogia

Suitsetamine annab kehale füsioloogia tasemel harjumused ja refleksid, mida on raske hävitada. Nendega toimetulemiseks peate järjestikku:

 • Ärge ostke rohkem kui paki sigarette päevas, vahetades iga kord tootjat.
 • Eemaldage kõik suitsetamise tunnused, nii et kui soovite suitsetada, tuleb neid kogu korterist otsida.
 • Ärge kunagi võtke sigaretti seltsiks suhu, sagedamini pange see suitsetamise ajal tuhatoosi.
 • Suurendage iga päev suitsetamata tubakatoodete kogust.
 • Ärge venitage ja ärge andke esimesele tungile järele, hoidke ajutist pooletunnist distantsi.

Suitsetamisest loobumise tasu on aktiivne ja terve pikaealisus.

Kas tasub üht sõltuvust teise vastu vahetada?

Harjumus on korduv pingutuseta tegevus. Kui suitsetamine asendatakse mõne muu samalaadse rituaaliga, on sellest vähe mõtet.

Seega peaksite nikotiiniasendajaid mitmekesistama:

 • Muuda oma igapäevast rutiini: ärka varem, kõnni rohkem enne magamaminekut, mine kindlal ajal magama, kindlasti maga piisavalt (vähemalt 8 tundi und).
 • Kasutage apteegi nikotiinivastaseid abilisi.
 • Tegelege kehalise kasvatuse, spordiga.
 • Lisage oma dieeti nikotiinirikkad toidud: baklažaan, oad, rohelised tomatid, porgandid, lillkapsas. Lisage dieeti mereannid, maks. Joo võimalikult palju mahlu, eriti värskelt pressitud. Ärge unustage brokkolit, banaane, jõhvikaid, piimatooteid.
 • Eemalda menüüst: kohv, kõik vürtsikas ja soolane, alkohol.
 • Pöörake tähelepanu joomise režiimile. Hommikul võib sigaretti asendada klaas mineraalvett.
 • Pöörake tähelepanu veeprotseduuridele: kontrastdušš, soe vann meresoolaga.
 • Tänapäeval on populaarsed kollaažid ajakirjade väljalõigetest või joonistustest, mis demonstreerivad visuaalseid soove. Peate selle tegema ja vaatama seda iga kord, kui mõtlete tubakale.
 • Korraldage oma vaba aeg õigesti.

Narkoloog soovitab: kasutustingimustest ja kasulikest pisiasjadest

On olemas lihtsad enesekontrollitehnikad, et vältida tarbetute nikotiiniasendajatega kimbutamist. See on eriti oluline sigarettidest loobumise esimestel päevadel. Peate kuulama oma keha ja mõistma, mis on tema jaoks parim.

Näiteks ärge jooge kohe esimesel päeval kohvi, asendades selle rohke veega ja vaadake seestpoolt tulevaid signaale. Enamasti peatatakse stress sel viisil. Nii et vesi on teie sõber. Ta tuleb võtta uude ellu.

Võtke vastutus ja kuulake ennast uuesti. Keha tuleb kavandatud koormusega toime, nii et kõik on korras. Kui ei, peate konsulteerima arstiga.

Ja ka toiduga. Tubaka asendustooteid on palju. Neid tuleks tutvustada ükshaaval ja jälgida sisemist reaktsiooni. Midagi läheb patsiendiga elu jooksul edasi, midagi elimineeritakse. Ja nii kõigega, mis tubaka asendajaks plaanitakse. Enesekontrolli efektiivsus ületab kõik ootused.