Suitsetamisest loobumise kalender päevade kaupa

Kas olete kunagi mõelnud, mis juhtub teie kehaga, kui suitsetamisest loobute? Loomulikult on sigarettidest loobumine tugev stressitegur, mis mõjutab füsioloogilist ja psühholoogilist seisundit. Võõrutussündroomiga aitavad toime tulla spetsialistide soovitused, endiste suitsetajate nõuanded, lisaks on palju meetodeid, mis võõrutussündroomi siluvad ja lasevad inimesel täisväärtuslikust elust tagasi rõõmu tunda. Suurimat huvi pakuvad suitsetamisest loobumise tagajärjed. Päevikusse saad kirja panna oma füsioloogilised aistingud, emotsioonid, mõtted ja tunded. Mugavuse huvides ja lisamotivatsioonina on toimuvad muutused maalitud sõna otseses mõttes päevade kaupa.

suitsetamisest loobumise kalender

Otsus on tehtud!

Arvestades tõsiasja, et suitsetamine on nüüdseks moest väljas, mõtleb üha rohkem mehi ja naisi sõltuvusest vabanemisele. Kaasaegne farmakoloogia töötab igal aastal välja ravimeid, mille eesmärk on sigarettide iha järkjärguline väljasuremine ja võõrutusnähtude leevendamine. Kuid isegi sõltuvuse uimastiravi ei välista tahtejõu olemasolu ja suurt soovi suitsetamisest loobuda.

Tavaliselt on meessoost osa elanikkonnast, nimelt WHO statistika kohaselt on nad tugevad suitsetajad, nad ei saa oodata, et saavutada soovitud tulemus niipea kui võimalik. Kõik on siin individuaalne ja sõltub suitsetaja kogemusest, sellest, kui palju on keha "küllastunud" tõrvast, nikotiinist, kantserogeenidest ja põlemissaadustest. Väiksemaid muutusi täheldatakse päeva jooksul, kuid suitsetamisest loobumise tegelikke tagajärgi saab hinnata alles aastaid hiljem, kui kõigi kehasüsteemide toimimine on täielikult taastunud.

Selleks, et tubakast võõrutamise periood mööduks võimalikult valutult, ei sega lisavõtted. Suitsetaja kalender võimaldab analüüsida keha üldist seisundit pärast suitsetamisest loobumist, keskenduda protsessi põhiaspektidele. Tegelikult on päevik loodud enesekontrolli eesmärgil. Tiitellehel saad kirja panna põhjused, mis viisid sind «nikotiinisõltuvusega» hüvasti jätma ning iga kord kalendrit avades tunned, et liigud õiges suunas.

Esimesed sammud

Kõigepealt peate otsustama kuupäeva, nädalavahetustel on soovitav suitsetamisest loobuda. Ärge unustage keha moraalset ettevalmistust, mis võtab aega umbes nädal. Selle aja jooksul peate vabanema tuhatoosist ja tulemasinast, panema nikotiinivastased pastillid või närimiskumm kohta, kus varem hoiti sigarette. Algul proovige suitsetamisettevõtteid vältida. Paluge sõpradel, kolleegidel ja sugulastel läheduses mitte suitsetada, austada teie valikut.

Päevikus olev teave tuleks esitada samm-sammult, et mitte segadusse sattuda. Sigarettide suitsetamisest loobumise kõige olulisemad tagajärjed on need, mis ilmnevad halva harjumuse vastu võitlemise esimesel aastal. Allpool on suitsetamisest loobumise päevik. Sellega tutvumine valmistab teid ette raskusteks, mis võivad tekkida tubakasõltuvusest vabanemisel.

päevadel Mõtted ja tunded Füsioloogilised aistingud Mis toimub
Esiteks Lõpuks tehtud! Ma jätsin suitsetamise maha! Tunnen otsuse tegemisest enesekindlust, uhkust, rõõmu. Isu tubaka järele on minimaalne, kõrvalised mõtted kergesti katkestatavad. Halb isu, kerge pearinglus, mõõdukas ärevus, uinumisraskused. Esimestel päevadel on motivatsioonitase väga kõrge. Pärast suitsetamisest loobumist täitub veri ja keha kuded hapnikuga ning CO2 kontsentratsioon väheneb oluliselt. Paraneb erütrotsüütide transpordifunktsioon.
Teiseks Ma endiselt ei suitseta, kuid esineb kerge ärrituvus, enesehüpnoosi jõud nõrgeneb. Päeva jooksul saab ta üle uimasusest, apaatsusest. Vahel ulatub käsi automaatselt sigarettide järele, mis teha, on harjumus. Söögiisu vähenemine suitsetamisest loobumise taustal, iha lõhnavate toitude järele. Õhupuudus, köha, sagedane urineerimine, kõhuvalu. Uni on kehv, nahasügelus ja naha pingul tunne. Kehva tervise taustal kaob eufooria sigarettide viskamisest. Kuid taastuma hakkab ripsepiteeli töö, mis kaitseb kopse ja bronhe kahjulike ainete eest. Seedetrakti limaskesta uuendatakse.
Kolmas Närvilisus kasvab, tunnen väljendunud võõrutussündroomi. Ma ei tea, kuhu end panna ja kuidas end suitsetamisest kinnisideelisest mõttest kõrvale juhtida. Und häirib, katkendlik. Juba kolmandast päevast peale viimast suitsetatud sigaretti tekib jõhker isu, tõmbab magusa peale. Tekivad muutused seedetrakti töös, pearinglus, tahhükardia, tinnitus. Võite jälgida nahalööbeid. Alanud on ripsepiteeli ja bronhide limaskesta paranemise protsess. Trüpsiini kogus kehas väheneb, aju ja südame verevool, vastupidi, suureneb. Rakutasandil väheneb sigaretisuitsu vajadus, veresoonte toonus on stabiilne. Ole ettevaatlik! Alates kolmandast päevast on suur oht lahti murda ja uuesti suitsetama hakata.
Neljandaks Nikotiininälg jätkub. Agressiivsuse ja ärrituvuse peatan rahustitega. Meeleolu on labiilne, uni pinnapealne, keskendumine häiritud. Et keha saaks kiiresti mürkidest puhastada, joon rohelist teed, söön palju puu- ja juurvilju. Müra kõrvades, vererõhu tõus, urineerimine on normaalne. Kurgus on viskoosse tüki tunne, algab köha, sama mis suitsetamisel. Aeg-ajalt esineb väljendunud näo, sõrmede, kõrvade turse. Nikotiini jäänused eemaldatakse kehast. Tekivad muutused iseloomus, selle muutudes ei kannata mitte ainult suitsetaja ise, vaid ka tema vahetu keskkond. Suitsetamisest loobunute kopsudes jätkuvad reparatiivsed protsessid, bronhide sekretsioon on normaalne. Peristaltika töö võib väheneda, antidiureetilise hormooni süntees normaliseerub.
Viiendaks Ma ei arvanud, et sigarettidest loobumine nii raske on! Lugesin foorumites palju arvustusi, kuid ma isegi ei kahtlustanud, et minuga sarnased muudatused juhtuvad. Halb enesetunne, järeleandmatult kummitavad mõtted suitsetamisest. Suus on mõru maitse, pidev janu. On märke autonoomse süsteemi rikkumisest käte kerge värisemise, liigse higistamise, janutunde kujul. Kurgus on tunda lahtist limaskesta tükki, rögaeritusega on lima tumedat värvi ja paksu konsistentsiga. Räbustunud keha puhastatakse aeglaselt, kuid kindlalt, pärast suitsetamisest loobumist käivitatakse bronhopulmonaalsüsteemi sügavustes regeneratiivsed protsessid. Mikrotraumad keeles paranevad. Maos on lima vähem, soolte toonus on endiselt madal.
Kuues Võõrutussündroom taastub, tuju hüppab. Soov suitsetada tekib paroksüsmaalselt, kestab umbes 5-10 minutit. Oli paar hetke, kui hakkasin sigarettidele minema, väga raske on end tagasi hoida. Jätkuvalt ilmnevad vegetatiivsed häired, iiveldus ja kõrvetised on ühendatud. Suurenenud janu, sagedane urineerimine, veretriibuline lima köhimisel. Leukotsüütide rakud "kasvasid" esimest korda ilma nikotiini mõjuta suitsetaja kehale. Seedetrakti töö normaliseerub, maitsepungad taastuvad.
Seitsmes Ma jätsin suitsetamise seitse päeva tagasi. Tõenäoliselt on sõltuvusest täielikust vabanemisest veel vara rääkida, kuid algus on tehtud. Sel ööl magasin küll paremini, aga tühjusetunne ei jäta mind maha. Lähedaste toetus aitab palju. Lima lahkub, "klomp" kurgus püsib, nahk koorub maha. Vererõhk kõigub veidi. Sellest hoolimata suureneb isu, naha kahvatus kaob järk-järgult. Võib eeldada, et asutuse ümberkorraldamise esimene etapp on edukalt lõpule viidud. Esimese nädala lõpus on soovitatav teha täielik vereanalüüs ja teha fluorograafia.

Kui inimene suitsetamisest loobub, võivad tagajärjed kehale olla äärmiselt ebameeldivad. Ja pole üllatav, et füüsiline sõltuvus sigarettidest pole veel taandunud ning psühho-emotsionaalne stress taandub alles teise nädala lõpuks. Seetõttu on parem mitte riskida, suitsetamise järkjärguline lõpetamine aitab vältida retsidiivi.

Teine ja järgnevad nädalad

Need läbivad kergemini, kui puuduvad ärritajad sigarettide või tubakasuitsu näol. Organism taastub ja praktiliselt ei reageeri nikotiinipuudusele. Suitsetamisest loobumise kalendrit sirvides võib märgata palju positiivseid hetki, mille tähendusest saab aru alles ajaga.

Sigareti suitsetamisest loobumisega kaasnevad võimalikud muudatused:

  • 14. päeval. Bronhide paranemisprotsess on lõppenud, trombotsüüdid on juba jõudnud uueneda, erütrotsüüdid - ei. Võimalikud on vegetovaskulaarsed ilmingud, kuid jume paraneb, sõrmede kollakas värvus kaob. Köha vaibub, kuid kui suitsetamine on üle 20 aasta, võib bronhiidi tunnuseid täheldada kuni kuus kuud.
  • 1. kuu. 30. päevaks taastuvad ülemised hingamisteed rakutasandil. Kehakaal suureneb märgatavalt. Muutused kehas on seotud ka psühholoogilise mugavusega, entusiasm asendub järk-järgult depressiivse seisundiga. Selles etapis on oluline mitte murda. Pidage meeles, et märkimisväärne osa suitsetamisest loobumise teest on juba läbitud.
  • 2. kuu. Järgmised 3-4 kuud on naiste jaoks ilu poolest eriti atraktiivsed. Sõrmede ebatervislik kollasus väheneb, kuperoossed võrgud ja hall jume hakkavad kaduma. Sõltuvus sigarettide suitsetamisest säilib, kuid see muutub vähem väljendunud, kuigi tahtejõudu ja lähedaste toetust on endiselt vaja.
  • 3. kuu. Organismis pärast suitsetamisest loobumist algab veresoonte intensiivne taastumine, nende toon normaliseerub. Sel perioodil moodustub "punkt, kust pole tagasipöördumist", füüsiline sõltuvus tubakast on täielikult kadunud, psühholoogiliselt ei avalda suitsetamine inimesele peaaegu mingit mõju. Söögiisu ja üldine enesetunne on hea.
  • 6. kuu. Sigarettidest keeldumine viis kõigi kehasüsteemide täieliku uuenemiseni, veri ja rakud vabanesid nikotiinist, maks töötab tõhusamalt. Iga päevaga suureneb kopsude maht, hingamine muutub lihtsamaks. Kuus kuud hiljem inimene sõltuvust praktiliselt ei mäleta.
  • Aasta pärast. Ajavahemik, mil tulemused summeeritakse. Võime eeldada, et organismi puhastamine pärast suitsetamisest loobumist oli edukas. Töö nikotiinisõltuvusest ülesaamise nimel tulevikus kannab vilja: südameinfarkti risk väheneb 50%, insult - 30%, kopsu- ja maksavähk - 80-90%, seedetrakt - 60-70%, huule vähk - 99-100%.

Uurides suitsetamisest vabanemise kalendrit päevade ja kuude kaupa, on näha, et esimeste etappide raskused hakkavad ununema, uuenenud närvirakud toimivad suurepäraselt ilma tubakasuitsuta. Seoses retsidiivi tõenäosusega väidavad narkoloogid, et sigarettide suitsetamise juurde naasmise oht ei seisne mitte füüsilises ihas nikotiini järele, vaid peas. Tahtejõud ja pidev enda kallal töötamine on edu, tervise ja pikaealisuse võti.

Alternatiivne variant

Paljud toovad analoogia suitsetamistubaka ja marihuaana, marihuaana, marihuaana või hašiši vahel, kuid seda ei tohiks teha. Tavalistest sigarettidest loobumise tagajärjed on palju lihtsamad kui need, mis tekivad psühhoaktiivsetest ravimitest loobumisel. Suitsetaja organismi sõltuvus pehmetest narkootikumidest areneb aeglasemalt, kuid kõik kanepist saadavad ained sisaldavad tetrahüdrokannabinooli ja kannabinooli, mis põhjustavad vaimset ja füüsilist sõltuvust. Oht seisneb selles, et marihuaana suitsetamise tagajärjed ei avaldu pikka aega ning episoodilise uimastitarbimisega ei kaasne võõrutussündroomi.

Võib tunduda, et umbrohu tarbimine on palju "kasumlikum", sest suitsetaja kasutab 7-20 sigaretti päevas, samas kui marihuaanasõbrad ei kasuta rohkem kui 3. Kanep sisaldab aga umbes sama mürgiseid lisandeid ja kui suitsetate palju, siis harjub keha narkootilise dopingiga ja nõuab tungivalt veel ühte pahvi.

Sõltuvuse köidikutest igaveseks vabanemiseks ei saa te hakkama ilma:

  • Tugev soov.
  • Raudne tahe.
  • Lähedaste toetus.
  • Spetsialisti abi.

Valdav osa üle 7-10-aastase staažiga suitsetajatest on abstinentsi sündroomiga ning organismi üldine taastumine pärast suitsetamist, mis kestis aastaid, on aeglasem. Tervisliku eluviisi edasine eiramine toob kaasa mälu ja keskendumisvõime halvenemise, vererõhu kõikumised ning probleemid südame-veresoonkonna ja maksa organite töös.

Alles suitsetamisest loobudes mõistad, kui raske see on. Enesekindlus on sigarettidest kerge loobumise võti. Pole ühtegi valet päeva, et ületada sõltuvus ja tunda end taas tervikliku, õnneliku inimesena. Ja ainult suitsetamisest loobujate kalender meenutagu teile seda segast aega, mil nikotiinisõltuvus teie elu mürgitas!