Lihtne viis suitsetamisest loobuda: mis on selle saladus

Lihtne inglise raamatupidaja Allen Carr sai kuulsaks üle kogu maailma, kui ta mõtles välja lihtsa viisi suitsetamisest loobumiseks, kirjutas vastava nimega bestselleri ja asutas rahvusvahelise kliinikute võrgustiku, kus 95 protsenti 100 protsendist klientidest loobus suitsetamisest väga lihtsalt .

lihtne viis suitsetamisest loobuda

Allen Carri raamatu suitsetamisest loobumise lihtsast viisist tõhusus on umbes sama: ainult 5% lugejatest ei jäta pärast selle lugemist suitsetamist maha!

Mis on sellise fenomenaalse edu saladus? Ei mingit pikka ravi, hüpnoosi ja kodeerimist. Ei mingit šokiteraapiat ega suitsetamise kohutavate tagajärgede hirmutamist (enamik suitsetajaid on neist hästi teadlikud ja jätkavad siiski suitsetamist).

Milline tundmatu jõud sunnib isegi rasket suitsetajat sigaretist lõplikult loobuma ja, mis kõige tähtsam, ei tunne seda enam. Imed, nõidus, maagia? Või on see hüpnoos? Midagi sellist! Ainus asi, mida Allen Carr teeb, on aidata suitsetajal meelt puhastada ja nn ajud paika panna.

Igasugune halb harjumus - mitte ainult suitsetamine, vaid näiteks sõltuvus arvutimängudest või harjumus küüsi hammustada - tekib siis, kui inimene pole täielikult teadlik sellest, mida ta täpselt teeb ja mis temaga samal ajal juhtub. Ja mida kaugemale - seda enam: harjumus viib teid tegelikkusest eemale, sukeldades teid teadvusetusse ja seejärel illusioonimaailma.

illusioonide jätmine ja tegelikkusse naasmine aitab suitsetamisest loobuda

Seega võivad arvutimängud luua illusiooni kirevast ja tasuvast tegevusest, tegelikult on see enamasti tühi ajaviide. Mis puutub suitsetamisse, siis võib teile tunduda, et see aitab leevendada stressi, lõbutseda, säilitada vestlust, kuigi tegelikult on see vaid illusioon.

Allen Carri süsteem aitab lihtsalt illusioonidest lahti saada ja tegelikkuse ning teadlikkuse juurde naasta. Ja selgub, et see on täpselt see, mis on vajalik ja sellest piisab, et suitsetamisest lõplikult loobuda.

Niisiis, peate tegema ainult paar sammu

1. Mõistke, et te pole vabatahtlikult suitsetama hakanud.Te ei teinud seda otsust - keegi tegi selle teie eest. Mitte ükski terve mõistuse ja kaine mäluga normaalne inimene ei tee teadlikku otsust ennast pidevalt mürgiga mürgitada. Sa lihtsalt jäid tummaks sisendades, et pead suitsetama, nagu seda teevad sulle teised, tõenäoliselt märkimisväärsed inimesed. Märkimisväärset rolli mängis ka sigarettide reklaam - alistusite sellele ettepanekule kahtlemata, olles tubakatootjatele hea meelega, kuid kahjuks iseendale kahju tekitanud.

teadlikkus sellest, et inimene mürgitab end suitsetades, aitab sigarettidest loobuda

2. Mõista, et suitsetamisest loobudes ei kaota sa midagi. Enamik suitsetajaid ei saa suitsetamisest loobuda just hirmust, et nad kaotavad palju: näiteks lõpetavad pidude nautimise, ei saa lõõgastuda ega tule sigaretita ühegi ettevõttega toime. Kui mõistate, et sigaret ei aita teid tegelikult kuidagi, et „abi" on illusoorne, loobute suitsetamisest tõesti lihtsalt. Võib-olla arvate, et sigaret maitseb hästi? See pole ka midagi muud kui illusioon: pidage meeles oma esimest sigaretti. Kas ta tundus teile meeldiv? Pigem maitses see vastikult. Ja see maitse pole sellest ajast alates muutunud, sa lihtsalt harjutasid keha sellega ja inspireerisid ennast, et see on meeldiv.

3. Suitsetage oma viimane sigaret - ja tehke seda teadlikult.Saage sellest tõelist maitset ja märkate, et see on vastik. Suitsetage, mõistes, miks te seda teete, mida see teile annab ja miks arvasite, et seda vajate.

4. Olles suitsetanud viimase sigareti, andke endale sõna,et te ei kasuta suitsetamisel ühtegi asendajat - elektroonilisi sigarette, nikotiinivastaseid plaastreid, pulgakomme jne.

5. Iga kord, kui teil on kinnisideemõtteid sigaretist ja et oleks tore suitsetada, mõelge kohe: „Hurraa! Olen mittesuitsetaja! "

6. Tehke otsus, et ärge kunagi kadestage suitsetajate suhtes.Selle asemel hakake suitsetajatest kahju: nad on haiged, õnnetud, sõltuvuses inimesed ja teie, erinevalt neist, olete juba vaba ja õnnelik inimene!

tüdrukud otsustasid mitte suitsetada

Üks põhjus, miks paljud inimesed kõhklevad suitsetamisest loobuda, on see, et nad kardavad kohutavaid piinasid nikotiinist loobumise protsessis. Kuid tegelikult pole see sõltuvus kaugeltki nii tugev kui näiteks narkomaania. Nikotiinist loobumine ei põhjusta "ärajätmist", ei põhjusta valu ega muid füüsilisi kannatusi. Jah, "väike koletis", nagu Allen Carr seda sõltuvust nimetab, on olemas, kuid sõltuvus pole füüsiline, see on teie peas. Seetõttu sureb see "koletis" piisavalt kiiresti, kui te ei anna talle "toitu".

Pange tähele, et ülaltoodud algoritm töötab suurepäraselt mitte ainult suitsetamisest loobumise korral, vaid ka muude halbade harjumuste vastu. Nii et praegu võite loobuda näiteks obsessiivsõltuvusest pasjansist "Klondike", öeldes endale: "Hurraa! Ma ei mängi enam mänge! "- ja naasta reaalsesse ellu, mis on tegelikult palju ilusam kui illusoorne maailm, kuhu halvad harjumused meid sukeldavad, mis ei aita meid midagi, vaid ainult hägustavad meie aju.