Kuidas suitsetamisest õigesti loobuda: järsult või järk-järgult

Mõistes tervisekahjustusi - nii endale kui ka ümbritsevatele, mõtlevad sigaretisõbrad suitsetamisest täielikult loobuda. Nii järsk keeldumine kui ka järkjärguline keeldumine võivad olla tõhusad.

suitsetamisest loobumine

"Aeglane tee"

See tähendab, et iga päev suitsetatakse üha vähem sigarette, kuni nende arv jõuab nulli. See meetod vähendab võõrutusnähtude - "võõrutussündroomi" - tekkimise tõenäosust, mis ähvardab ohtlike sümptomitega.

Kui inimene suitsetab palju ja loobub järsult, võib tal tekkida higistamine, külmavärinad, seedehäired, oksendamine, pea- ja lihasvalu. Mõnel juhul viib eemaldumine koomasse ja see on juba oht elule.

Kuid järkjärguline vähendamine ei kindlusta ka sada protsenti võõrutusnähte. Võõrutusnähud võivad kesta kauem, kuigi need on vähem rasked.

Seetõttu peate enne "aeglaselt" suitsetamisest loobumist koostama plaani. Soovitavalt koos arstiga. See näeb ette täpselt, kuidas sigarettide arvu vähendatakse, millisel päeval toimub täielik keeldumine. Ajakavasse on vaja kirjutada abimeetodid: spetsiaalsed nikotiiniplaastrid, närimiskumm - kellele meeldib rohkem.

Dieedile peaksite eelnevalt mõtlema: mida teha kasvava isuga. Peaks olema plaan juhuks, kui soovite tõesti suitsetada või kui sõbrad pakuvad teile sigaretti. Mis siis, kui tekib stressirohke olukord? Sigarettide peatamine on strateegia oluline osa.

Eksperdid annavad veel mõned näpunäited neile, kes lõpetavad järk-järgult:

  • selle asemel, et päeva suitsetamisega alustada, oodake tööl esimest suitsupausi - ja hakake lugema;
  • kui suitsetate autos, on käepärast ainult üks sigaret;
  • kui tuleb X-päev - kulutage see ilma sigarettideta, ärge kandke seda üle "homsesse", muidu läheb kogu plaan nutikaks;
  • kui ikka komistad ja suitsetad rohkem - ära heida meelt, jäta plaani juurde ja asu tagasi õigele teele.
keha talub aeglasemat suitsetamisest loobumist kergemini

"Kiire rada"

See tähendab, et peate viivitamatult suitsetamise lõpetama ja mitte sirutama kätt "viimase" sigareti järele. Meetodi eeliseks on see, et aeg lüheneb ja võõrutusnähud ei pikene.

Kuid on ka tohutu puudus: "võõrutussündroom" võib olla nii tugev, et inimene kogeb tohutuid füüsilisi kannatusi. Nagu eespool mainitud, kuni koomani. Ja need võivad kesta mitu päeva kuni mitu nädalat.

Need, kes otsustavad dramaatiliselt loobuda, "säästavad" end nikotiiniplaastrite ja retseptiravimitega karskusest. See tähendab, et ilma spetsialistita on parem selliseid otsuseid mitte teha.

Aga kui kõik sujub, siis vaevalt tahate suitsetamise juurde naasta ja uuesti valusalt maha jätta.

Nõuanded "otseteede" austajatele:

  • päev enne sigarettide täielikku järsku hülgamist visake kodust välja kõik, mis meenutab nikotiinisõltuvust, kuni kaunite tuhatooside ja kogumisega tulemasinateni;
  • ära peida pakki "igaks juhuks" kappi;
  • peske riideid, kardinaid, puhastage mööblit, viige auto keemilisse puhastusse - nii et isegi sigaretilõhn ei jääks.
  • kui te võtate arsti soovitusel spetsiaalseid ravimeid, ostke need ette, et te ei peaks kiiresti isusid otsima.
inimesel on raskem taluda suitsetamise järsku lõpetamist

Milline meetod on parem?

2017. aasta uuringust selgus, et suitsetajad, kes otsustasid suitsetamisest loobuda, olid oma püüdlustes edukamad. Nende määr on 22%. Neil, kes suitsetasid iga päev üha vähem sigarette, oli edu ainult 15, 5%. Mõlemad rühmad kasutasid nikotiiniplaastreid ja arstid jälgisid neid.

Teadlased rõhutavad, et pole nii oluline, millise meetodi inimene valib, peamine on tema soov, otsusekindlus ja valmisolek igaveseks suitsetamisest loobuda.