Kuidas suitsetamisest lihtsalt ja lihtsalt loobuda

Sigarettidest keeldumine

Varem või hiljem jõuab peaaegu iga suitsetaja järeldusele, et on aeg sellest ettevõttest loobuda.

Põhjused võivad olla väga erinevad: töölt algasid repressioonid ja isegi talvel tuleb joosta õue suitsetama; tervis hakkas mängima jant - kahtlaselt pikenenud hommikused köhahood; välimus jätab soovida - nahk närbub, sõrmed muutuvad kollaseks, juustelt ja suust on nii vastik lõhn . . . Valikuid on palju ja igal ühel on oma.

Kõigil ei õnnestu siiski ühist ideed praktikas realiseerida ja mitte kohe ei kao nikotiinisõltuvus kergelt. Samal ajal väidavad arstid ühehäälselt, et valdav enamus suitsetajaid suudab ise loobuda, et füüsiline sõltuvus nikotiinist on mitu korda väiksem kui alkoholist või narkootikumidest. See on esimene raskus.

Ja teine raskus seisneb selles, et meetodid ja vahendid, mis lubavad lõplikult tubakasõltuvusest vabaneda, on üleujutatud meri ja isegi narkomaania alal koolitatud inimene ei saa selles kohe orienteeruda. Valik on selline, et silmad jooksevad üles, pisarad hakkavad peas ja käed võtavad pakist automaatselt välja veel ühe sigareti.

Proovime välja mõelda, kuidas suitsetamisest lihtsalt loobuda?

Kolm allikat ja kolm komponenti

Tubakasõltuvusest vabanemise meetodite kogu mass võib jagada kolme suurde kategooriasse.

Esimene rühmterapeutilistel soovitustel põhinevad meetodid selle sõna kõige laiemas tähenduses.

Teine rühm- seotud refleksoloogiaga (nõelravi, elektropunktsioon, moksibusioon, nõelravi jne).

INkolmas rühmhõlmab erinevaid ravimeid, nii nikotiini asendajaid kui ka mitmesuguseid muid ravimeid, mis võimaldab kehal nikotiini ärajätmise sündroomist kergemini ja kiiremini üle saada.

Kõige sagedamini loovad spetsialistid omaenda autori tehnikad, kombineerituna kõigi kolme rühma meetoditest. Pealegi loovad oma käsitöö meistrid iga konkreetse patsiendi jaoks "kokteili".

Ainus asi, milles enamik arste nõustub, on see, et peate suitsetamise kohe maha jätma. Vaid 30 minutit pärast viimast paisumist langeb nikotiini kontsentratsioon veres ja kui selle hetke vastu kannatate, kaob füüsiline vajadus järgmise „annuse" järele vaid kolme päevaga.

Igale oma

Kui aga kõik oleks nii lihtne, oleks meie ümber tühiseid suitsetajaid. See tähendab, et kõik pole nii lihtne. Ja tõepoolest, sõltuvus sigarettidest on väga-väga individuaalne. Proovime välja mõelda, kes ja mis põhjustel suitsetab ning kuidas käituda, et sellest harjumusest vabaneda.

Närviline

See inimene suitsetab, et maha rahuneda, mõtteid koguda, end kokku võtta. Suitsetab sageli öösel voodis. Enamasti iseloomustavad seda plahvatuslikud või lihtsalt intensiivsed emotsioonid, millest enamik on negatiivsed. Choleric, melanhoolne või kummastav segu mõlemast. Samal ajal võib see olla erakordne, loov inimene.

Mida teha?Siin vajate kindlasti arsti ja väga individuaalset "kokteili", mille peate hoolikalt valima, kontrollides kõiki koostisosi. Võimalik, et vajatakse meditsiinilist korrektsiooni - vähemalt rahustid. Ja loomulikult peame alkoholist loobuma, sest meie kehas on sigaretid ja alkohol omavahel seotud nii-öelda geneetilisel tasandil ning seda tüüpi isiksuse jaoks võib saada klaas veini või viinapits see "päästik", mis käivitab tavapärase ja täiesti automaatse tegevusprogrammi (sigaretisüütaja - pahv). Inimene ei pruugi alguses isegi märgata, et ta jälle suitsetab.

Pragmaatik

Sigaret on tema jaoks vaid üks lõõgastumise vorm. Ta naudib seda protsessi, suitsetab sageli sigareid, sigarillosid või piipu, mis on kindlalt pildi külge kinnitatud - pidage meeles Churchilli või tema kaasmaalast Sherlock Holmesit. Pragmaatiku jaoks on rituaalne komponent oluline - ütleme, pärastlõunane kohv ja sigaretid või sigar ja konjak. Enamasti on see sangviinlane, tahtejõuline ja otsustav, kindla võimuga varustatud inimene: ärimees või poliitik.

Mida teha?Arstidel pole siin midagi teha. Selliste inimeste jaoks on nad sageli ainus autoriteet, teiste, sealhulgas arstide arvamus ei mängi nende jaoks otsustavat rolli. Hüpnoos, nõelad ega psühhoteraapia sel juhul ei toimi, sest inimene on harjunud uskuma ainult iseendasse. Ja ta suudab suitsetamise maha jätta ainult siis, kui ta ise sellise otsuse langetab. Näiteks võib kõrge kehalise aktiivsusega hobi (mägiratas, mägironimine, parvetamine mägijõgedel jne) ta sellisele sammule suruda.

Sõltuv

Suitsetamisest ta eriti rõõmu ei saa. Sõltlase jaoks on see suhtlemisviis. Ta hakkab seltskonnas suitsetama ja seda juba väga varajases eas. Tööl ei jäta ta ühtegi suitsupausi vahele ja mitte sellepärast, et tahaks suitsetada, vaid sellepärast, et see on vajalik.

Mida teha?Selline inimene ise ei loobu kunagi sigarettidest. Vajalik on väga pikk psühhoteraapia ja psühholoogiline rehabilitatsioon (protsess võib kesta paar aastat). See sobib hästi hüpnoosiks, reageerib kõigile "õuduslugudele" suitsetamise kohta, mis on tubaka vastase (sotsiaalse) reklaami ideaalne sihtgrupp.

Vaimustatud

Ja armuke ennastsalgavalt, sea kriuksumise peale. Muidugi sigaretti. Ta armastab suitsetamist, teda tõmmatakse suitsetajate ridadesse peaaegu esimesest puhumisest. Nende jaoks on oluline saatjaskond - ilusad tulemasinad, läikivad pakid, erinevad tarvikud. Valdavas enamuses juhtudest osutuvad sellised inimesed kinesteetilisteks - see tähendab, et nad tajuvad ümbritsevat maailma taktiliste aistingute kaudu, neil on vaja kõike oma kätes puudutada, puudutada, väänata.

Mida teha?Sellist inimest saab sundida suitsetamisest loobuma vaid relva käes või muu oht elule ja tervisele. Abiks võivad olla ravimid, mis põhjustavad iiveldushooge suitsetamise, füsioteraapia, nõelravi, nõelravi - st kokkupuute puudutamise kaudu. On väga oluline anda sigarettidele mingisugune asendus - vähemalt mängukonsool, vähemalt uusim "uhke", ma tõesti ei taha mobiiltelefoni, vähemalt puutepliiatsiga pihuarvutit, vähemalt mingit hobi see nõuab käsitsi tööd. Vastasel juhul naaseb selline inimene uuesti sigarettide juurde, eriti kui tema töö on seotud koosolekute ja pika istumisega kontorilauas - see on kinesteetiku jaoks põrgu.

"Vabandused"

Number 1. Klassikaline naissoost "vabandus" - ma ei taha suitsetamisest loobuda, sest kardan paksuks minna

Tõepoolest, paljud sigarettidest loobunud inimesed hakkavad meie silme all hägustuma. Kuid suitsetamisest loobumisel pole sellega midagi pistmist. Lihtsalt aja jooksul taastub suus olevate maitsemeelte tundlikkus ja ka kõige tavalisem toit hakkab tunduma jumalikult maitsev. Kuidas ma suudan vastu panna? Seega algab kogu käeulatuses oleva nami suurenenud imendumine.

Kas kaalutõusu on võimalik vältida? Kindlasti. Majas peate lihtsalt pidevalt hoidma värskeid puu- ja köögivilju ning just nendega kustutate janu uute maitseelamuste järele. Hapukad marjad nagu jõhvikad on selles küsimuses eriti head, ainult talvel on selle leidmine üsna problemaatiline. Mõnel inimesel on abiks väike pudel tavalist mineraalvett, mida nad pidevalt kaasas kannavad. Tekkis soov suitsetada või kioski koogi järele minna - nad jäid seisma, jõid paar lonksu ja võid edasi minna.

Number 2. "Vabandus" eriti arenenud kasutajatele: suitsetamine aitab kaitsta Parkinsoni tõbe

Tõepoolest, selline teadlaste uuring oli olemas. Nad pakkusid isegi, et tubakas sisaldab mingit neuroprotektiivset ainet. Siiani pole me suutnud seda eraldi välja tuua. Jah, ja see ei tule puhtal kujul, vaid ettevõttes, kus on neli tuhat muud tubakasuitsu komponenti, näiteks tsüaniidid, bensüpüreenid, ammoniaak, kaadmium ja muud kahtlemata kahjulikud ained. Nii et kaitsefekti, kui see on olemas, tühistab terve hulga haiguste tekkimise oht.

Kuid kas sellel on mõtet?

See, kuidas suitsetaja keha reageerib tubaka loobumisele, sõltub tervislikust seisundist, vanusest ja, mis kõige tähtsam, sellest, millises staadiumis nn nikotiini sündroom suitsetamisest loobub. Ja ometi, kui suitsetamisest loobute surmaga lõppenud ja ravimatuid haigusi "suitsetamata", vabaneb keha aja jooksul iseseisvalt tubakasuitsu mürkidega mürgituse tagajärgedest.

Uuringud näitavad, et näiteks hingamissüsteemi patoloogilised muutused, mis on põhjustatud mürgitusest tubaka põlemisproduktidega, kompenseeritakse keskmiselt aasta jooksul pärast inimese suitsetamisest loobumist. Ja muud näitajad on järk-järgult normaliseerumas.

Nii et kui teil õnnestub sigarettidest iseseisvalt loobuda, on tore. Noh, kui see ei õnnestu, peate võtma ühendust spetsialistide, narkoloogide, psühhoterapeutidega. On soovitav vastavalt nende sõprade, kolleegide, virtuaalsete tuttavate soovitustele, keda on ravitud. Ja kõik saab kindlasti hakkama.